- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiZažijte oslavy 700. výročí narození Karla IV. v Bohemia-lázních...

Zažijte oslavy 700. výročí narození Karla IV. v Bohemia-lázních v Karlových Varech

-

- Komerční sdělení -aktuality

Karlovy Vary byly vždy synonymem exkluzivity, kvality a mysticismu kolem zdraví. Nepochybně jsou neobyčejnou turistickou destinací a výjimečnými lázněmi. Zejména rituál pití vody z Vřídla, který je nejznámějším a hlavním karlovarským pramenem, má zaručené účinky. Teplota Vřídla dosahuje 73 ° C a tryská do výšky 12 metrů, přičemž každou minutu na zemský povrch vytryskne 2000 l vody.

Karlovy Vary
Karlovy Vary

„Základem léčení v naší společnosti Bohemia-lázně v Karlových Varech je pití karlovarské minerální vody. Na kvalitě přírodního léčebného zdroje je přímo závislá kvalita léčení. Karlovarské prameny se přitom řadí mezi nejefektivnější přírodní zdroje v Evropě. Na základě zdravotního stavu pacienta předepisuje lékař pitnou léčbu, i množství konkrétního pramene. Denní dávka minerální vody se pohybuje od 0,6 l a doporučuje se pít 3x denně vždy půlhodinu až hodinu před jídlem. Voda se pije ze speciálně upravených lázeňských pohárků přímo u pramenů pomalými, nevelkými doušky a při pomalé chůzi. Lékaři doporučují pomalou procházku. V případě léčby trávicího traktu se pitná kúra počítá jako hlavní procedura,“ vysvětluje J. Sluka.

Karlovy Vary
Karlovy Vary – Bohemia lázně

Za vznik vyhlášených světoznámých lázní vděčíme Karlu IV. O jejich založení kolují různé legendy. Podle jedné z nich si panovník při svém pobytu na hradě Loket krátil dlouhé chvíle loveckými výpravami do okolních lesů. Jednou jeho lovecký pes pronásledoval při štvanici jelena a spadl do tůně, ze které tryskala horká voda. Lovci psa z tůně vytáhli a ochutnali horkou vodu z tůně. O události informovali svého císaře Karla IV, který se v doprovodu družiny a lékařů vypravil k horkému prameni. Císař vodu ochutnal a náhle se ulevilo jeho nemocné noze a přisoudil prameni léčivé účinky. Brzy bylo okolí pramene osídleno a pojmenováno Horké lázně u Lokte. Podle jiné legendy samotný panovník v lesích pronásledoval tajemného jelena až na okraj skály. Štvaný jelen skočil dolů, ale v údolí však místo mrtvého zvířete nalezli lovci horký pramen. Ať už se stalo tak nebo tak, pravdou je, že za vznik světoznámých lázní vděčíme osvícenému panovníkovi. V současnosti se tato přírodní léčivá minerální voda používá k léčbě onemocnění zažívacího traktu, poruchy látkové výměny (cukrovka, vyšší hladina tuků v krvi, dna). Teplé prameny jsou využívány k pitné kúře, k výplachům a ke koupelím.
Další informace jsou na: www.bohemia-lazne.cz.

 

 

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje