Každý z nás to řeší nejspíše každý rok. A kdyby jednou! Co tentokrát darovat svému blízkému okolí? Pokud se jedná o muže, příliš Vám tento článek nepomůže. Chcete-li dát něco krásného ženě, pak čtěte dále. Nabízíme totiž zajímavý tip pro nákup dárku s podtextem.

Již z nadpisu Vám bude asi jasné, že se bude jednat o strom života. Nedávno jsme narazili na tento zajímavý šperk, který se těší stále větší oblibě a můžete se s ním setkávat více a více.

Proto jsme pátrali. Jaký je význam stromu života? Co vlastně tento unikátní symbol znamená a proč je tak oblíbený?

Strom života je souznění

Strom života je pradávný symbol, který nás provází již od počátků věků. První zmínky jsou již v bibli, konkrétně v rajské zahradě, kde had pokouší Adama a Evu. Dochází i k dohadům odborníků. Jedná se o onen bájný strom, kde bylo utrhnuto jablko? Nebo pouze jeden ze stromů? Avšak není to zdaleka jen křesťanství, kde se se zmínkou o stromu života můžeme setkat.

Častěji jej skloňujeme v době Keltů, kde prostřednictví symbolu vyjadřovali spojení se vším živým. Typicky můžete u šperků spatřit právě kruh, ve kterém je tento motiv vyobrazen. Ten znázorňuje ono propojení. Strom života přívěšek proto nosí rády ženy, které milují život a především vše živé.

  Escape room – oblíbená zábava všech věkových kategorií

Nejkrásnější je právě fakt, že výklad tohoto symbolu může být různý a každý si z něj odnese to své. Někdo jej považuje za náboženský, jiného spojuje s přírodou. Naopak někoho může fascinovat čistě samotný vzor šperku.

Pokud se jedná o zpracování, doporučujeme volit spíše stříbro. Jednak se jedná o ekonomičtější variantu a jednak se k motivu i více hodí. Poohlédněte se také po rhodiovaném povrchu. Díky němu nečerná a z vlastní zkušenosti nutno dodat, že vypadá lépe. Má sice mírně tmavší odstín, který je velmi podobný bílému zlatu, ale celkový lesk za to stojí.

A pokud by Vás dostatečně tento tip nenadchl, podívejte se na medailonek na fotku. Pravý stříbrný šperk s Vaší fotkou jen tak něco netrumfne.

Post by admin

Comment(0)