- Komerční sdělení -zeny
ZdravíBrahmi - rostlina pro lepší paměť a koncentraci

Brahmi – rostlina pro lepší paměť a koncentraci

-

- Komerční sdělení -aktuality

Brahmi je nenáročná rostlina, kterou může pěstovat doma kdokoliv z nás. Má ráda vodu a velmi rychle roste. Je to trvalka a pochází z mokřadů Indie, Nepálu, Sri Lanky, Číny či Taiwanu. Jaké jsou zázračné vlastnosti této rostliny, které můžeme využít?

Brahmi pomůže při mentální zátěži

Je vhodná pro studenty, kteří ji ocení při učení. Nebo pro lidi, kteří mají při práci velkou mentální zátěž. Povzbuzuje organismus a pomáhá k regeneraci duševního zdraví. Funguje také jako antistresový prvek, dokáže povzbudit a zbavit úzkostí a hlavně pomáhá úzkosti a stresu předcházet. Snižuje totiž hladinu kortizolu, což je hormon, který je úzce spojen s hladinou stresu. Pozitivně ovlivňuje koncentraci a paměť a povzbuzuje řečnické schopnosti. Při dlouhodobém užívání Brahmi se zlepšuje rychlost zpracování vizuálních informací, rychlost učení a paměť. 

Brahmi jako antidepresivum

Tato zázračná rostlinka dokáže velmi rychle a dobře zbavit úzkosti. Brahmi se tedy hodí k používání při větší psychické zátěži, zklidňuje a zabraňuje nervovému vypětí. Podporuje relaxaci. Také ale pomáhá ulevit v případě bolesti hlavy. Používá se pro osoby trpící zapomětlivostí, duševní otupělostí či senilitou. Je vhodná i pro lidi, kteří mají poškozené mentální funkce z užívání drog. Podává se i dětem, které trpí ADHD.

Brahmi místo kávy

Díky schopnostem rostliny Brahmi si mnoho lidí po celém světě volí tuto rostlinu jako alternativu kávy či energetických nápojů a díky ní úplně vysadí zbytečné prášky, které jsou plné chemie a mnohdy ani nepůsobí tak dobře a rychle, jako právě Brahmi. Navíc si ji můžete pěstovat doma a takový lék vás nebude nic stát. Z čerstvých či sušených listů se dá připravit výborný čaj. Pokud ale raději budete volit už předem připravený lék k okamžitému použití, seženete ho v podobě tablet či prášků.

Brahmi nejspíš pomůže i proti vysokému tlaku

Vysoký krevní tlak je vážným zdravotním problémem, protože zatěžuje srdce a krevní cévy. To může oslabit srdce a vést k vážným srdečním chorobám. Výzkum ukázal, že při používání Brahmi je krevní tlak ve zdravém rozmezí. Avšak tyto výzkumy byly provedeny jen na zvířatech a nelze určit, zda budou mít stejné účinky i u lidí. Na základě současných zjištění tedy může Brahmi snížit krevní tlak u zvířat, kteří jej mají vysoký. K potvrzení těchto účinků na člověka je však nutný další lidský výzkum. Každopádně se jedná o skvělý dar přírody, který nám pomůže s mentálním vytížením a povzbudí naše duševní zdraví.

Brahmi můžete zakoupit v eshopu Energie života.

Mohlo by se vám líbit

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...
- Komerční sdělení -zpravy

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně mé kamarádce a jejímu manželovi, který byl na naší svatbě...

Už jste četli?

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje