Kafe postaví na nohy nejen vás

Možná už jste viděli někoho, jak někdo nalil kávovou sedlinu do květináče místo do dřezu? Ne, ten člověk se nezbláznil. Jen chce dopřát svým rostlinám to nejlepší. Lógr totiž obsahuje hodně draslíku, fosfor a další minerální látky, které rostlinám prospívají. Jednou za čas tedy můžete udělat to stejné a kávovou sedlinu přímo z hrnku nalít do květináče.

Hnojení

Hnojení

S banánovou slupkou místo do popelnice do záhonku

Stejný efekt jako kávová sedlina má i banánová slupka. Také obsahuje spoustu prospěšného draslíku. A vůně banánů navíc odpozuje mšice a podobnou havěť. Příště, až si pochutnáte na banánech, dopřejte stejnou dobrotu i vašim rostlinkám. Stačí slupku zahrabat do záhonku jemně pod povrch hlíny.

Vaječné skořápky jsou dokonalým zdrojem vápníku

Vaječné skořápky jsou u zahrádkářů oblíbené pro svůj vysoký obsah vápníků. Ten prospívá nejen lidem, ale také rostlinkám. Chcete-li tedy například bohatou úrodu rajčat, přidejte do půdy pár hrstí rozdrcených skořápek. Kromě toho, že bude mít půda vysoký obsah vápníku, je skořápky také provzdušní.

  Jak vybrat dárek k Vánocům pro nadšence IT? Máme pro vás skvělé tipy!

Vaječné skořápky můžete také louhovat. Stačí, když je nasypete do uzavíratelné sklenice a zalijete vodou, kterou necháte několik dní odstát. Tou pak jednou za pár týdnů polijte celou zahradu.

read

Zázračné bylinky

O tom, že jsou bylinky prospěšné lidskému zdraví už toho bylo napsáno více než dost. Ne, každý však ví, že bylinky prospívají i rostlinkám.

Třeba výluh z kopřiv dodá květinám dusík a železo. Vytrhané kopřivy ze záhonku tak nevyhazujte, ale natrhejte a klidně i s kořeny dejte do nádoby s vodou a nechte zhruba měsíc odstát. Trochu tohoto hnojiva pak vždycky přilijte do konve s vodou a záhonky polijte.

Tiskové Zprávy

Related post

Zprávy

Jak vařit zdravě? Držte se moderních metod přípravy jídla

Recepty zboží

Svatomartinská husa – opravdu vypečená příručka na bezkonkurenční husu

Comment(0)