- Komerční sdělení -zeny
BydleníHnojení bez chemie? Využijte ke hnojení to, co máte...

Hnojení bez chemie? Využijte ke hnojení to, co máte doma v kuchyni

-

- Komerční sdělení -aktuality

Kafe postaví na nohy nejen vás

Možná už jste viděli někoho, jak někdo nalil kávovou sedlinu do květináče místo do dřezu? Ne, ten člověk se nezbláznil. Jen chce dopřát svým rostlinám to nejlepší. Lógr totiž obsahuje hodně draslíku, fosfor a další minerální látky, které rostlinám prospívají. Jednou za čas tedy můžete udělat to stejné a kávovou sedlinu přímo z hrnku nalít do květináče.

Hnojení
Hnojení

S banánovou slupkou místo do popelnice do záhonku

Stejný efekt jako kávová sedlina má i banánová slupka. Také obsahuje spoustu prospěšného draslíku. A vůně banánů navíc odpozuje mšice a podobnou havěť. Příště, až si pochutnáte na banánech, dopřejte stejnou dobrotu i vašim rostlinkám. Stačí slupku zahrabat do záhonku jemně pod povrch hlíny.

Vaječné skořápky jsou dokonalým zdrojem vápníku

Vaječné skořápky jsou u zahrádkářů oblíbené pro svůj vysoký obsah vápníků. Ten prospívá nejen lidem, ale také rostlinkám. Chcete-li tedy například bohatou úrodu rajčat, přidejte do půdy pár hrstí rozdrcených skořápek. Kromě toho, že bude mít půda vysoký obsah vápníku, je skořápky také provzdušní.

Vaječné skořápky můžete také louhovat. Stačí, když je nasypete do uzavíratelné sklenice a zalijete vodou, kterou necháte několik dní odstát. Tou pak jednou za pár týdnů polijte celou zahradu.

read

Zázračné bylinky

O tom, že jsou bylinky prospěšné lidskému zdraví už toho bylo napsáno více než dost. Ne, každý však ví, že bylinky prospívají i rostlinkám.

Třeba výluh z kopřiv dodá květinám dusík a železo. Vytrhané kopřivy ze záhonku tak nevyhazujte, ale natrhejte a klidně i s kořeny dejte do nádoby s vodou a nechte zhruba měsíc odstát. Trochu tohoto hnojiva pak vždycky přilijte do konve s vodou a záhonky polijte.

Tiskové Zprávy

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje