- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiČasto vás trápí bolest zubů? Zřejmě nedodržujete 2 důležité...

Často vás trápí bolest zubů? Zřejmě nedodržujete 2 důležité zásady

-

- Komerční sdělení -aktuality

Zažili jste někdy skutečnou bolest zubů? Pokud ano, možná jste v ten moment obraceli prosebný pohled k nebi a slibovali jste, že se o své zuby začnete pořádně starat, jen ať ta příšerná bolest už pomine. A my se teď ptáme: Dodrželi jste tento svůj závazek?

Co říkají statistiky

Průzkumy dentistů jasně ukazují, že si zuby pravidelně čistí 90 % lidí. To vás zřejmě nepřekvapí. Údiv vyvolává fakt, že pouze 20 % z těchto lidí si svůj chrup čistí správně. Možná, že i vy jste si do života odnesli špatnou techniku. Jak to zjistíte? Nejlepší cesta je návštěva dentální hygieny, zde vás dentistka naučí vše potřebné a také vám odstraní zubní kámen – naddásňový i poddásňový. Nemusíte mít žádné obavy, dentální hygiena nebolí a dopřát byste si ji měli zhruba jednou za 6 měsíců.

Kartáček je jen základ

Jestli se chcete vyhnout zbytečné bolesti zubů, vytvořte si armádu. Běžný kartáček představuje vůdce, ale sám bitvu za zdravé zuby nevyhraje. Pořiďte mu pomocníky – mezizubní kartáček a mezizubní nit. Proč? Zub má pět plošek, které musíte vyčistit. Na některá místa se obyčejný kartáček prostě nedostane. Právě nedostatečné čištění mezizubních prostor vede k velkým bolestem a předčasným zubním implantátům. Nepodceňujte to.

Jak si správně čistit zuby

Dentální klinika Jana Stuchlíka na svých stránkách velmi pěkně znázorňuje, jak by si lidé měli správně čistit zuby. My pro vás vypsali tyto body:

  • Klasický kartáček přiložte kolmo na rozhraní zubu a dásně. Začněte na předních řezácích horní čelisti. Dělejte kartáčkem malé kroužky a nezapomeňte ani na zadní část zubů. Nejprve vyčistěte žlábky mezi zuby a dásněmi a následně se vrhněte na samotné plošky zubů.
  • Utrhněte si takovou délku dentální nitě, aby pro vás čištění bylo pohodlné. Prostrčte nit mezi přední zuby a pomalu s ní obtahujte zub. Nahoru, dolu a ze strany na stranu. Vystřídejte všechny přední zuby.
  • Tloušťku mezizubního kartáčku zvolte podle velikosti mezer mezi vašimi zuby. Pohybujte s ním dopředu a dozadu. Vystřídejte všechny zadní zuby.

Pokuste se tyto zásady dodržovat a jednou za čas se ukažte na dentální hygieně. Brzy uvidíte, že se bolest zubů z vašeho života pomalu vytrácí. A na zubní implantáty si ještě hodně dlouho počkáte.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

MetSo.cz

40plus.cz

PressExpress.cz

 

 

Mohlo by se vám líbit

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak si zabezpečit pasivní příjem do důchodu – tipy na získání pasivního příjmu

Pasivní příjem jsou vydělané peníze, které člověk získá bez práce. Tento způsob příjmu je cestou k finanční svobodě, a...

Už jste četli?

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek....
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje