- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiPsychoterapeutka vysvětluje: Lze slepit vztah po nevěře?

Psychoterapeutka vysvětluje: Lze slepit vztah po nevěře?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Nevěra silně otřese každým vztahem, ať si to chceme připustit nebo ne. Je to jeden z nejčastějších problémů ve vztahu a patří k nejvíce zraňujícím. Ohrožuje celé partnerství a přináší množství negativních pocitů do života obou partnerů. Lze se vůbec s něčím takovým vyrovnat? 

Vztahové problémy po nevěře 

Párům může trvat dlouho, než následky nevěry překonají. K tomuto vztahovému problému se váže množství emocí, pocity zklamání, zrady a samozřejmě dojde ke ztrátě důvěry. Utrpí i psychika podváděného, kterému taková událost může srazit sebevědomí a jeho hodnota tím ve vlastních očích klesá.

„Partnerská krize je velmi často odrazem toho, že jeden z partnerů není ve vztahu spokojený a naplnění svých potřeb tak hledá mimo vztah,“ vysvětluje psychoterapeutka Miriam Kotrusová, která se vztahovými problémy zabývá. 

Psychoterapie Praha radí 

Žádný psychoterapeut sice nemůže zaručit, že mu podaří zahojit takto narušený vztah, ale pokud na tom budou oba partneři pracovat, tak je tu velká šance. Právě díky psychoterapii se jejich vzájemná komunikace může výrazně zlepšit. A po čase může dojít k domu, že si spolu budou otevřeně řešit problémy a hledat řešení vztahových problémů. 

Podle Miriam Kotrusové z Psychoterapie Praha je důležité si uvědomit, jaké mají partneři potřeby a očekávání ve vztahu. Obvykle mají totiž lidé tendence vidět problémy pouze na straně svých partnerů. „Dynamika každého dlouhodobého vztahu je závislá na osobnosti partnerů a jejich raných i pozdějších vztahových zkušenostech,“ dodává psychoterapeutka. 

Individuální psychoterapie 

I když je nevěra záležitostí páru, lze využít i individuální psychoterapii. Terapeut dokáže vytvořit bezpečné prostředí, kde se klient může beze strachu z kritiky či hodnocení jeho činů svěřit. Klient se díky takové podpoře může více otevřít a podívat se na určité věci z odstupu. Postupně se dostává k tomu, jak se ocitl v partnerské krizi a čím mohl přispět k jejímu vzniku. „Ve vztazích k druhým platí, že pokud se člověku podaří změnit alespoň něco na svém chování, druhá strana na to postupem času zareaguje také změněným postojem,“ dodává Miriam Kotrusová, která se věnuje vztahovým problémům i individuální psychoterapii. 

Mohlo by se vám líbit

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně mé kamarádce a jejímu manželovi, který byl na naší svatbě...
- Komerční sdělení -zpravy

Plácne se letos Ježíšek přes kapsu a nadělí vám nový byt?

Letošní Vánoce mohou patřit mezi ty, na které nikdy nezapomenete! Důvod k tomu je ryze prozaický. Možná půjde o poslední...

Už jste četli?

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že...

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje