Každý rok se trendy v bydlení mění, a pokud byste chtěli jít opravdu s dobou, tak byste museli rekonstruovat nebo měnit interiér a exteriér svého domu velmi často. Jak zachovat trendy bydlení a přitom nevyhazovat zbytečné peníze a ušetřit čas i energii? Vyzkoušejte jednoduché proměny bydlení, které téměř nic nestojí.

 

Vpusťte do bydlení barvy

Nebojte se barev, nemusíte mít všechny zdi ve vašem domě bílé. Stačí, když jednu zeď v místnosti vymalujete jiným odstínem a uvidíte, jak oživíte celkovou atmosféru interiéru. Vaše bydlení najednou prokoukne, bude působit prostorněji a navíc bude opravdu trendy a osobité. Vyzkoušet můžete světlé odstíny, pastelové barvy, ale moderní je také například sytě rudá barva. Tu však použijte spíš na dekorace a menší plochy než na celou zeď.

 

Eko styl je stále oblíbený

Oblíbeným prvkem, který by v bydlení neměl chybět, je dřevo. Ať už máte dřevostavbu nebo nízkoenergetický bungalov, tak se nebojte odhalit trámy nebo jiné stavební prvky, například i z kamene. Co se týče nábytku, tak si své místo na výsluní stále drží paletový nábytek, který si můžete vyrobit i sami doma. Využít můžete i možnosti koupit luxusní nábytek z dřevěných palet.

Místo k relaxaci

Rodinný dům, ve kterém bydlíte by měl být hlavně místem k relaxaci a místem, kde rádi trávíte svůj čas. Při stavbě novostavby vždy myslete na to, jak situovat místnosti a využít každý prostor a potenciál svého pozemku. Pokud máte možnost pořízení většího pozemku ze zahradou, volte bungalov, který propojí bydlení s přírodou v okolí. Nezapomeňte na pracovnu, ve které může být houpací křeslo, velká knihovna nebo jen prostorný gauč s množstvím polštářů.

Malý, ale útulný dům

Při zvažování, zda postavit velký nebo malý dům, volí většina lidí dům s menšími rozměry, ale o to více útulný. Ať už se rozhodnete pro dřevostavbu na klíč nebo zděný dům, tak se zajímejte také o výsledné náklady k bydlení. Skvělou volbou tak jsou nízkoenergetické domy. Velká rodinná sídla, obrovské vily a nákladné bydlení již dávno vyšlo z módy.

Propojit interiér s exteriérem

Nebojte se zrcadel, chytrého osvětlení a také velkých oken a posuvných dveří. Všemi těmito prvky opticky zvětšíte prostor, své bydlení provzdušníte a získáte dojem prostorného a prosvětleného domu, kde se propojuje interiér s exteriérem. Velká okna nebo posuvné dveře do zahrady nebo na terasu vám zpříjemní velkou část roku, a od jara do podzimu můžete trávit čas s rodinou a přáteli i venku.

Post by admin

Comment(0)