Slyšíte to taky? Jaro je tady a sním i ideální doba pro malé velké proměny příbytků, ve kterých ještě stále panuje atmosféra studených zimních měsíců. Nic na tom nemění ani fakt, že právě probíhá koronavirová karanténa – naopak bychom měli čas strávený doma využít ku prospěchu věci a za pomocí několika jednoduchých triků prostředí našich domovů zútulnit a obléct do jarního kabátku.

1. Nemalujte, tapetujte!

Pohled na čerstvé vymalované stěny je bezesporu příjemný, ale co když si se štětkou právě netykáte a bytostně nesnášíte všechen ten povyk okolo malování? Naštěstí pro vás existují tapety. Nebojte, ty vliesové nalepíte rychle a bez komplikací. Samozřejmě se poohlédněte po florálních motivech, protože právě ty charakterizují jaro ze všeho nejvíce.

2. Květin není nikdy dost

Když už jsme nakousli efekt florálních motivů v souvislosti s tapetami, neměli bychom opomenout ani bytové textilie. Právě ty promění vzhled interiéru k nepoznání, a navíc nejde o nevratný zásah, můžete je kdykoliv vyměnit za jiné. Jakékoliv místnosti můžete snadno vtisknout novou tvář pomocí polštářků, přehozů i ubrusu na jídelním stole. A nezapomeňte ani na závěsy a záclony.

3. Zasaďte si doma strom

Opravdu nemáme na mysli bonsaj, ale regulérní ovocný strom v kompaktní velikosti. Dejte šanci zakrslé jabloni, mini hrušni nebo jinému speciálnímu stromku, který vás odmění za příkladnou péči sladkými plody. 

  Kvalitní garážová vrata ochrání i dobře vypadají

4. Vyzkoušejte color blocking

Ulétáváte si na trendech? Princip color blockingu spočívá ve využívání větších barevných bloků. Barvy mají přibližně stejnou intenzit, pestrost a sytost. Žádná z nich nedominuje. Největšího efektu dosáhnete kombinací protikladných barev.

5. Ombré se netýká jen úpravy vlasů

Techniku ombré, jejíž podstatou je duhovité odstínění sousedních tónů a barev, máme zafixovanou spíše v souvislosti s účesy. Unikátní způsob barvení však můžete aplikovat také při dekorování interiéru. Chopte se štětce a vystínujte starou komodu nebo jiný kus nábytku. Získáte jedinečný kousek, který na sebe strhne veškerou pozornost.

Post by admin

Comment(0)