- Komerční sdělení -zeny
ZdravíVěděli jste, že kolagen najdete také v běžných potravinách?

Věděli jste, že kolagen najdete také v běžných potravinách?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Zejména dámy na své pleti pozorují úbytek kolagenu. K úbytku kolagenu dochází zejména po pětadvacátém až třicátém roce života, od tohoto věku je nutné kolagen do těla dostávat jinými způsoby. Samozřejmě stojí za vyzkoušení doplňky stravy nebo nejrůznější elixíry mládí, které budou bojovat proti vráskám nebo proti lámání nehtů, na druhou stranu se kolagen najde i v běžných potravinách.

Zejména v pozdějším věku je opravdu důležité strat se o svůj zevnějšek. Abyste se zbavili vrásek, které vás ostatně dostávají do depresí a stresu, zakomponujte do svého života kolagen, který opět navrátí vaší pleti mladistvý vzhled. Jak již bylo zmíněno, kromě toho, že můžete vyzkoušet elixíry mládí či doplňky stravy, šanci lze dát i potravinám, které kolagen v sobě od pradávna ukrývají. Anti-age produkty formou koktejlu však zajistí optimální složení.

V jakých potravinách kolagen najdeme?

Pokud chcete dát šanci potravinám, pokud chcete s pomocí potravin vaší pleti vrátit ztracený kolagen, vyplatí se vsadit zejména na takové potraviny, které v sobě ukrývají velké množství vitaminu C. Právě vitamin C je hlavním podporovatelem tvorby kolagenu, navíc právě tento vitamin zpomaluje proces stárnutí a jako bonus posiluje i imunitní systém člověka. 

Vitamin C se nachází především v citrusech nebo rakytníku, doporučujeme však zakomponovat do jídelníčku i ryby, konkrétně tuňáka nebo lososa. Člověk by se neměl vyhýbat ani špenátu nebo borůvkám, které jsou označovány za superpotravinu, jelikož v sobě ukrývají více tělu prospěšných látek než jiné potraviny na pultech supermarketů. 

Co patří k zabijákům kolagenu?

Velkou chybou je, když člověk kolagen ve svém těle doslova zabíjí. Za úbytkem kolagenu opravdu nestojí jenom věk, ale také za sníženou tvorbou kolagenu stojí především stres, ale také velice častý pohyb na sluníčku nebo kouření, což je s velkou pravděpodobností nejrozšířenější zlozvyk.

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje