Blíží se léto a s ním i dovolená a vy přemýšlíte, že byste si pořídili nové zavazadlo na cesty? S největší pravděpodobností zvolíte cestovní kufr. Zajdete do obchodu nebo kouknete na net a zjistíte, že je opravdu spousta výrobců a spousta možností a vy se v tom zkrátka neorientujete? Nevíte, na co se zaměřit, jestli vybrat kufr textilní nebo skořepinový? Pak využijte návod, který jsme dali dohromady spolu se specialisty nejen na cestovní kufry, s e-shopem www.bagalio.cz.

Podle toho, na jak dlouho a kam cestujete, je nutné zvolit správnou velikost zavazadla. Někomu postačí jen kabinové zavazadlo, protože ve většině případů vyráží na cesty pouze na víkend nebo na kratší dobu. Plánujete-li delší dovolenou, vybírejte mezi většími zavazadly s výškou až 80 cm. Zde je potřeba vzít také v úvahu vaši tělesnou konstituci. Pokud jste menší postavy, budou pro vás vhodnější dvě menší zavazadla než jedno velké. Bude se vám s nimi snadněji manipulovat, protože nebudou tak těžká.

Jestli zvolíte skořepinový nebo textilní kufr, záleží na tom, co převážíte a také na vašem vkusu. Do skořepinových kufrů můžete dát i křehké věci a oblečení se vám v nich tolik nepomačká. Skořepinové kufry také lépe odolají případné vlhkosti. Textilní kufry jsou zase flexibilnější a pomocí zipů se přizpůsobí objemu převážených věcí.

  Superpotraviny a jejich vliv na lidské zdraví

Vysouvací rukojetí, kolečky a vnitřní síťovanou kapsou disponují téměř všechny typy cestovních kufrů. Zde se zaměřte na kvalitní materiály a provedení. Také zabezpečení kufru se vám může hodit.

Volte podle svých preferencí

A jaký zvolíte design, uspořádání kufru, počty kapes atd., to už záleží opravdu jen na vašich potřebách a vašich preferencích. Můžete si vybrat poměrně bláznivý design, kterým se pyšní například některé kufry Heys, nebo naopak zvolit klasické konzervativní provedení, jež nabízí třeba elegantní kufry Titan.  Nezapomeňte také na zabezpečení vašeho zavazadla. Většina modelů obsahuje již integrované zámky. Nejlepší volbou jsou ty s označením TSA.

S výběrem cestovního kufru i jiných zavazadel vám rádi poradí ve specializovaném e-shopu www.bagalio.cz. Nabídnou vám i kompatibilní obaly na kufry, aby vám kufr dlouho sloužil a zbytečně se neponičil při manipulaci zejména při překládce na letištích.

Post by admin

Related post

Cestování

Kambodža a dovolená, to je sen nejen pro dobrodruhy

Zprávy

Zapomínáte v práci na důležité úkoly? Zlepšení paměti nikdy nebylo jednodušší

Comment(0)