- Komerční sdělení -zeny
ZdravíSuper tipy, jak ulevit citlivé pokožce

Super tipy, jak ulevit citlivé pokožce

-

- Komerční sdělení -aktuality

Mít citlivou pokožku není nic neobvyklého. V současné době ji má nadpoloviční polovina Evropanek, což je téměř dvakrát tolik než před třiceti lety. Pokud nepříjemné svědění, pálení, vysoušení, záněty či jiné projevy trápí i vás, řiďte se následujícími tipy.

Nepodceňujte význam pravidelné péče

Když už vám byla do vínku nadělena citlivá pokožka, nezbyde vám nic jiného, než se s tím smířit a začít se podle toho chovat. V praxi to znamená především adekvátní péči. Citlivá pokožka se vyznačuje náchylnosti na vnější vlivy, na které by za normálních okolností nereagovala. Můžete jí pomoct vhodně zvolenými kosmetickými přípravky, jako je krém na citlivou pokožku Sensibio od Biodermy.

Pravidelnou péči dosáhnete krásnějšího vzhledu i větší odolnosti pokožky. Produkty jako je krém na citlivou pokožku Sensibio byly vyvinuty tak, aby efektivně bránily zarudnutí a šupinatění kůže. Díky patentovanému přírodnímu komplexu lze výrazně zvýšit práh kožní snášenlivosti.

Dejte si pozor na složení přípravků

Některé produkty se jako šetrné pouze prezentují, ale ve skutečnosti je jejich složení pro pokožku s oslabenou svrchní vrstvou naprosto nevhodné. Proto – než se pustíte do nakupování – si vždy důkladně přečtěte seznam všech obsažených látek. Vyhýbejte se parfémům a parabenům, a naopak zvolte speciální kosmetiku určenou pro citlivou pleť.

S péčí to zbytečně nepřehánějte

Jak tomu rozumět? Citlivá pokožka vás může svádět k tomu, abyste o ni pečovala takřka nepřetržitě. A právě to může být velká chyba, protože větší množství přípravků může v konečném důsledku způsobit pravý opak. Raději si vyberte jen několik osvědčených produktů a nepatlejte na sebe vše, co vám přijde pod ruku.

Vyhýbejte se alkoholu a kouření

Nadměrná konzumace alkoholických nápojů je pro citlivou pleť naprosto nevhodná. To samé platí také o kouření, byť je pasivní. Alkohol způsobuje červenání (často i velmi výrazné a dlouhodobé) a celkové zhoršení kvality pleti. V případě kouření působí na pokožku celá řada chemických látek a nikotin – ten způsobuje střídavé zúžení a rozšíření cév, což je příčinou tvorby rozšířených žilek. Chcete-li stav pokožky výrazně zlepšit, obojímu se vyvarujte.

Vyřaďte z jídelníčku některé potraviny

Lidé s citlivou pletí si musí dávat pozor na množství různých potravin. Nevhodné jsou potraviny na bázi lepku (např. pšeničný chléb, obiloviny, pivo, sójová omáčka apod.), potraviny s obsahem umělých barviv a konzervantů a celkově nezdravé potraviny.


Naopak do jídelníčku zařaďte zdravé potraviny bohaté na vitamíny, minerály, bílkoviny, antioxidanty a omega-3 mastné kyseliny. Taková strava neprospěje pouze vaší pokožce, ale celému tělu!

Mohlo by se vám líbit

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak si zabezpečit pasivní příjem do důchodu – tipy na získání pasivního příjmu

Pasivní příjem jsou vydělané peníze, které člověk získá bez práce. Tento způsob příjmu je cestou k finanční svobodě, a...

Už jste četli?

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek....
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje