- Komerční sdělení -zeny
BydleníPéče o psy

Péče o psy

-

- Komerční sdělení -aktuality

Pokud jste se rozhodli svoji rodinu rozšířit o zvířecího člena rodiny a rozhodli jste se koupit si pejska, je třeba si nejdříve uvědomit, co všechno taková péče o psy obnáší. Nejsou to jen procházky, hry a tulení se s nimi.

Psovi třeba zajistit pohodlné bydlení, nezbytnou výbavu, skvělou veterinární péči a taksito kvalitní a vyváženou stravu. Protože zdraví je důležité nejen u lidí ale iu zvířat.

Výběr vhodného bydlení

Pokud má být vaše soužití se psem ve společné domácnosti pro obě strany klidné a bezproblémové, vyžaduje to určitou přípravu. Váš nový čtyřnohý miláček potřebuje své vlastní soukromí, svůj vlastní prostor na pohyb a především potřebuje hodně lásky a pozornosti.

S pejskem v bytě je to poměrně jednoduché, protože si vyčleníte nějaký klidný kout na spaní, kde ho nebudete vy nebo ostatní členové z vaší rodiny jakkoli rušit. Misky na vodu a jídlo jsou většinou umístěny na snadno omyvatelné podlaze, na meiste, které je pro pejska velmi dobře přístupné. Je také důležité, abyste nezapomněli na dostatek prostoru na hraní.

Zajištění bydlení pro zvířata v exteriérech

Příprava ubytování pro psa venku je už o dost náročnější. Základ je mít dost velký prostor, abyste tam mohli umístit vhodný kotec pro psa s dostatečnými rozměry dle plemene psa.

Je to důležité nejen pro psa, ale i pro každé domácí zvíře – je třeba mít venku prostor ve kterém bude zvíře žít a kde bude mít své útočiště (např. U slepic je to například vhodný kurník – kurníky mohou být rovněž v různých podobách – zateplené , oddělené atd.)

Chcete-li pro psa vybudovat kotec ve kterém se bude cítit dobře bezpečně a bude mít svůj klid a pohodlí, je vhodné kotec umístit na stinné místo a hlavně ho bezpečně oplotit – ať má pes i vlastní výběh.

Do kotců pro psy se většinou zvykne dávat bouda, ktera je zateplená a pes v ní odpočívá a spí. Cítí se tak v bezpečí. Pes v žádném případě nepatří na řetěz nebo do tísni klece – i když právě tam ho zvyklo mnoho lidí umisťovat.

Základní výbava

Váš pes prospí někdy až 16 hodin denně, takže je určitě logické že pelech potřebuje mít velmi dobrý a přizpůsoben. Ke další výbavy pro psy patří různé další věci, jako je teplá deka do pelíšku, misky na jídlo a vodu, obojky či různé hračky. Ale důležité je pečovat i o srst psa, takže pokud nechcete utrácet za psího holiče, je dobré mít vlastní kvalitní stříhací strojek pro psy na jeho srst.

V odborných knížkách nebo na různých internetových stránkách najdete plno rad jak pečovat o vašeho čtyřnohého mazlíčka. Ale nejdůležitější je láska kterou mu dáte – od ní se odvíjí i kvalita vaší péči o něj.

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje