V zimě vyhledáváme instinktivně vůně těžší a sladší, zkrátka takové, které nás pomyslně zahřejí a vzbuzují v nás dobrou náladu. Parfémy svěží, lehké, letní a energizující většinou odkládáme do šuplíku, abychom si na ně vzpomněli zase s příchodem teplých dní.

Některé parfémy lze používat celoročně

Nechme se v zimě zahalit do vůní kořeněných, sladkých a hřejivých, které se skvěle hodí k naší náladě, vánočním svátkům i teplému oblečení. Možná máte svůj oblíbený parfém a toaletní vodu, nedáte na ně dopustit a používáte je nonstop, ať je jakékoliv roční období nebo počasí. Mezi ně může patřit Versace Bright Crystal, ovocně-květinová vůně s lehkým nádechem pižma. Nejdříve působí velmi svěže, postupně se rozvinou sladší tóny. Ve složení najdeme citrusové plody, pivoňku, magnólii nebo lotosový květ. Jde o vůni čistou, jemnou, působící svěže a žensky.

Typické složky zimních parfémů

Většina lidí ale přizpůsobuje ročnímu období nejen svůj šatník, ale i volbu vůně. Nevíte, po jaké vůni sáhnout, aby na vás působila dostatečně „zimně“? Záleží na vás, jaká složka a složení ve vás bude nejvíce evokovat zimní náladu. Mohou to být třeba vanilka, santal, pomeranč, cedr, zázvor, karamel či jasmín. Zimní parfémy je obsahují velmi často.

parfemy-pro-zimni-obdobi

Tipy na vůně ideální pro zimní období

Sladká vůně, ve které jde cítit karamel či vanilka, to je Prada Candy. Vůně ještě lepší, než kvalitní bonboniéra je pro zimu více než vhodná. Deep Red od Hugo Boss je jedinečný koktejl ve smyslně temně rudém flakonku, který se po chvíli promění ve výjimečný zážitek díky obsahu vanilky, santalu, klementinky, zázvoru, červeného pomeranče, cedru a frézie. Sázkou téměř na jistotu je pro mnoho žen značka Lancome. V chladných dnech můžete vyzkoušet třeba parfém Lancome Poeme – sladkou, květinovou a teplou vůni. Obsahuje mimo jiné květ pomerančovníku, vanilku a jasmín.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

MetSo.cz

40plus.cz

PressExpress.cz

  Kvalitních a krásných dámských šatů není nikdy dost

Related post

Trendy

Vyhrajte pod stromeček luxusní parfém Chanel Coco Mademoiselle!

Trendy

Tipy na luxusní vánoční dárky pro přítele

Comment(0)