V jednoduchosti je síla, to platí i u šperků. Sto a více let zpátky se každá bohatá dáma ve společnosti pyšnila masivními prsteny s prsteny se safíry drahými kameny, hrdlo měla obtěžkané náhrdelníky vykládanými brilianty, ve složitých účesech trůnila okázalá jehlice a zápěstí šla sotva uzvednout pod tíhou obřích náramků ze zlata. Na odiv světu šly klenoty vyhrabané z truhlic, tak aby ostatní dámy na plesech pukaly závistí. Dnes naopak pořídíte náhrdelníky ze zlata, prsteny se safíry i zdobené náramky v jednoduchém, ale elegantním provedení.

Důmyslné zlatnické práce tvoří z klenotů jedinečná umělecká díla

I když se tyto charakterové vlastnosti v civilizovaném světě nenosí (na východ od nás možná ještě ano), záliba ve zdobení se šperky nevymizela. Naštěstí jsou střídmost a jednoduchost matkou moudrosti, jež vládne módnímu světu, klenotníkům a návrhářům šperků. Jemná ruční práce, precizní detailní zpracování, umně vykládané, zlaté a stříbrné prsteny s náušnicemi zdobené drahými kamínky – vše podléhá trendům současnosti. A tak mladé dívky i dámy v nejlepších letech mohou zdobit své paže, prsty, zápěstí, hrdla luxusními klenoty, jež nikdy nepadnou jako pěst na oko. Naopak. Důmyslné rytecké a zlatnické práce vytvářejí z dnešních šperků umělecká díla s nádechem elegance a výjimečnosti.

  Módní značky ve světě hodinek – jaké jsou hitem?

Pro výrobu šperků ze zlata a stříbra, prstenů se safíry a jinými vzácnými kameny si zlatníci vybírají nejušlechtilejší kovy, používají ověřené postupy, které se snoubí se zkušenostmi a léty praxe. Výsledkem jsou jedinečná díla, jež se stanou ozdobou žen a dívek každého věku. Moderní šperky si naleznou své místo na slunci při slavnostních příležitostech i běžném denním nošení. Nezapadnou na dně šperkovnice, aby byly vystaveny na odiv jednou za dekádu.

Post by admin

Comment(0)