- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiK snídani si dopřejte kávu, čaj nebo kakao

K snídani si dopřejte kávu, čaj nebo kakao

-

- Komerční sdělení -aktuality

Znáte někoho, kdo nikdy neochutnal marmeládu nebo džem? Asi těžko. Marmelády a džemy totiž odjakživa patří do našeho jídelníčku. Při vzpomínce na babiččinu rybízovou marmeládu v slepovaných lineckých kolečkách nebo na vynikající jahodový džem v ještě lepších palačinkách se nám mnohým derou slzy do očí. Dnes už jen málokdo připravuje vlastní džemy, marmelády a zavařeniny. Přitom ani dnes se bez nich žádná kuchyň neobejde. Chybět nemohou při pečení vánočního cukroví, ani při společné snídani. K té dnes patří také čokoládové krémy a oříšková másla, což za dob našich babiček běžné nebývalo.

Když už je řeč o snídani, vždy by měla být doplněna něčím tekutým na zapití.

  • Děti milují kakao, dospěláci se většinou rozhodují mezi kávou, čaji a pečenými čaji.
  • Sirupy a nealko je dobré zařadit do pitného režimu až během dne.

Snídaně si totiž žádá do žaludku něco teplého.

Trochu jiný oběd

K obědu klasické menu nebo doma připravené zdravé jídlo – to je nejlepší varianta, jak nenechat tělo hladovět a nutit ho tak, aby si dělalo zásoby tuku na horší časy. Když to někdy nevyjde, žádná tragédie se nekoná. Je dobré ale dobré, mít ve spíži nějaké paštiky a teriny, naložené maso a klobásky, sýry a konfitury. Kousek dobrého, nejlépe celozrnného pečiva a láhev kvalitního vína, které po dobrém (méně zdravém) obědě alespoň trošku sníží právě dodaný cholesterol. K připravenému obloženému talíři ze všech uvedených pochoutek se patří nakrájet také zdravá zelenina – paprika, rajče, okurka. Přidejte vždy i kousek něčeho zeleného, třeba ledový salát.

Večer je dobré nemlsat

Snídani sněz sám, o oběd se rozděl s přítelem a večeři dej nepříteli. Tak praví jedno z moudrých přísloví. Málokdo se však tímto pravidlem striktně řídí. Není to ani třeba. Ovšem čokolády, ani hořká čokoláda a čokoládové bonbóny k večernímu filmu rozhodně nepatří. Když už, mlsat, tak nejpozději v časných odpoledních hodinách. A sušenky a krekry? Pokud je budete jíst s mírou a pouze občas, tak si je tedy ke svému oblíbenému televiznímu pořadu dopřejte.

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje