- Komerční sdělení -zeny
ZdravíJak finančně zvládnout pohřeb

Jak finančně zvládnout pohřeb

-

- Komerční sdělení -aktuality

Úmrtí blízkého rodinného příslušníka je smutná událost, která dokáže zaskočit nejen bolestivou ztrátou, ale také může nečekaně zatížit rodinný rozpočet. Přečtěte si našeho průvodce cenami pohřbů a informujte se o možnostech, které můžete využít pro zaplacení pohřbu blízkého člověka.

Jak finančně zvládnout pohřeb (1)

Varianta pohřbů

Pohřby jsou profesionálně zajišťovány pohřebními službami, které nabízejí různé varianty pohřbů s různými cenami. Mezi standardně nabízené varianty patří pohřeb do země, církevní pohřeb, pohřeb s obřadem a pohřeb bez obřadu. K jednotlivým variantám si můžete podle vlastních preferencí dokoupit další služby, jako je květinová výzdoba, řečník, hudba, tisk parte a mnohé další. Pohřební služby v Praze nabízí také variantu ekonomického pohřbu, což je balíček služeb, který zahrnuje všechny základní služby a náležitosti: pronájem obřadní síně s řečníkem, kremační rakev, kytice, věnec, smuteční oznámení, převoz zesnulého, zpopelnění a vyřízení úmrtního listu.

Co vám může pomoct?

Pokud je zesnulý vaším blízkým rodinným příslušníkem, pak je možné, že máte nárok na tzv. pohřebné, tedy státní příspěvek na pohřeb. Nárok vzniká, pokud vypravujete pohřeb osobě, která zemřela jako nezaopatřené dítě nebo rodič nezaopatřeného dítěte. Žádost o pohřebné se podává na krajské pobočce Úřadu práce a jeho výše v roce 2016 činí 5 000 Kč.

Existují však i možnosti, jak pohřeb finančně zvládnout za pomoci samotné pohřební služby. V případě, že je finanční zatížení pohřbu příliš veliké, je možné využít pohřbu na splátky. Při sjednání pohřbu zaplatíte jen minimální zálohu a během stanoveného období budete postupně doplácet zbývající částku.

Méně známá varianta pohřbu je tzv. zajištění pohřbu předem. Prostřednictvím Příkazní smlouvy si kdokoli může dopředu objednat, vybrat a zaplatit pohřební služby podle vlastních požadavků a přání. Takto člověk může sejmout finanční zatížení ze svých blízkých a zároveň mít pohřeb, který si přeje.

Rada na konec

Nebojte se ptát. V případě, že pohřeb vyřizujete poprvé, nechte si pomoci odborníkem. Doporučujeme například Pohřební ústav Pegas v Praze, kde vám pomohou a poradí v otázkách zajištění pohřbu i administrace spojené s úmrtím blízkého člověka.

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje