Taky nosíte na zahradu vytahané tepláky, které chcete před vyhozením zužitkovat? Pracovní oblečení na zahradu by mělo být pohodlné, ale měla byste také zvážit, zda vás chrání před možným úrazem. Žádná žena navíc nechce ani při práci vypadat jako strašák do zelí. Jak tedy vypadat na zahradě hezky, cítit se příjemně a zároveň chránit své tělo před možnými úrazy a špínou?

Jak při práci na zahradě nevypadat jako strašák do zelí (1)

Co si obléci

Pro různé práce můžete na zahradě využít různé druhy pracovního oblečení – pracovní montérky, trička, kalhoty či bundy. Pro muže jsou montérky součástí základní výbavy, lze však také zakoupit kvalitní dámské montérky. Pokud vám na zahradě pomáhají i děti, nezapomeňte je motivovat k práci také tím, že jim pořídíte vlastní dětské montérky. Kvalitní a pěkné montérky tak může mít celá rodina!

Co si obout

Chystáte se plít záhonky nebo hrabat listí? Pak si vystačíte s obyčejnými teniskami. Vždy je lepší zvolit spíš uzavřenou obuv, díky které se vám do bot nedostane hlína. Pokud však plánujete práci se dřevem nebo jinou náročnější činnost, je dobré zvolit kvalitní pracovní obuv. V botách se budete cítit pohodlně, díky protiskluzové ochraně neuklouznete na vlhkém povrchu a budete předcházet zranění, pokud vám něco upadne na nohu.

  Podzim nabízí změnu pro bytové doplňky

Jak chránit ruce a hlavu

Nezapomeňte také na kvalitní pracovní rukavice, které ochrání vaše ruce před zbytečnými škrábanci, špínou za nehty a dalšími důkazy, že jste víkend strávila prací na zahradě. V nabídce výrobců je široká škála barev i materiálů, které vám umožní sladit svůj pracovní outfit a přitom ochrání. Doporučujeme také nasazení čepice, nejen že zabrání poletování rozpuštěných vlasů kolem obličeje, ale také ochrání vaše vlasy před špínou i před dlouhodobějším působením slunečního záření. Pokud se chystáte na špinavější práci, při které lítá prach nebo třísky, zvažte použití ochranných brýlí.

 

 

 

 

 

 

 

 

Comment(0)