Personální agentura je komerční instituce, jejíž hlavní činností je zajišťování poptávek společností po zaměstnancích, také jim vybírá vhodné zaměstnance dle jejich kritérií. V podstatě bychom ji mohli přirovnat k úřadu práce.

Personální agentura Žirafa.cz

Personální agentura Žirafa.cz

Personální agentura a zastoupení v ČR

Personální agentury jsou celkem hojně zastoupeny po celé ČR. Mnohé z nich se úzce specializují jen na určitý obor. Personální agentura mimo nabídky práce nabízí také HR marketing, kariérní poradenství, personální audity, a další. 

Typů agentur je několik a nejrozšířenějšími jsou ty, které vyhledávají zaměstnance přímým oslovením konkrétní osoby, jiné využívají databáze úřadu práce a pracovních portálů. Outsourcing spočívá v tom, že podnikům, které mají zájem o větší množství zaměstnanců na určitou dobu poskytne agentura své zaměstnance. 

Personální agentura – jak to funguje

Každá personální agentura inzeruje pracovní nabídky a vybírá vhodné kandidáty dle zadaných parametrů. Jejími klienty jsou zaměstnavatelé, kteří potřebují obsadit konkrétní pracovní pozici. V případě, že personální agentura najde vhodného kandidáta a ten uzavře pracovní smlouvu s daným zaměstnavatelem, personální agentura získá provizi. 

Pohovor v personální agentuře

Vybraný uchazeč, jež splňuje požadavky budoucího zaměstnavatele, je personální agenturou pozván na pohovor. Většinou se zajímají o předchozí praxe, zaměstnání a dosažené vzdělání každého pozvaného uchazeče, také jeho předpoklady pro vykonávání budoucího zaměstnání jsou rozhodujícím faktorem. Zpravidla se ihned u pohovoru či po něm uchazeč dozví, zda byl na konkrétní pozici přijat. Personální agentura vybraného uchazeče o zaměstnání prezentuje u budoucího zaměstnavatele a v případě, že o tuto osobu zaměstnavatel projeví zájem, uzavře s ním pracovní smlouvu.

Personální agentura Žirafa.cz vám pomůže zdarma

  Pražská správa nemovitostí představila projekt luxusního bydlení prostřednictvím Art & Brick

Related post

Služby Zprávy

Nabídka práce v současné době

Služby

Personalistka.cz ví, které práce teď frčí!

Služby

Strašák jménem – Úřad práce

Comment(0)