- Komerční sdělení -zeny
ZdravíVíc než na Valentýna se kondomy prodávají o Vánocích

Víc než na Valentýna se kondomy prodávají o Vánocích

-

- Komerční sdělení -aktuality

Čtvrtina žen odmítá hormonální antikoncepci

Valentýnský svátek zamilovaných je jedním z období, která přejí prodejům přípravků souvisejících se sexem.

Podle prodejních dat to doslova platí o tobolkách podporujících erekci Arginmax, jejichž jeden z prodejních vrcholů je kolem 15. února (další pak v červnu a v prosinci). Stejně tak kondomy jdou nejvíc na odbyt koncem ledna a ve druhé polovině února (a další vrcholy mají v dubnu, v červenci a na konci roku). „Rozhodně víc kondomů se ale prodá o Vánocích než okolo Valentýna,“ prozrazuje Zuzana Šenoltová, brand marketingová manažerka Lékárny.cz.

Nejprodávanější značkou kondomů je v e-shopu Durex, zhruba čtvrtinové jsou tržby za české prezervativy Pepino.

Po kondomu nejčastěji sáhnou ženy, kterým z nějakého důvodu nevyhovuje hormonální antikoncepce. Z rozsáhlého průzkumu Lékárny.cz, kterého se zúčastnilo 1170 žen, vyplývá, že to je přibližně každá čtvrtá žena (27 %).

Nejčastěji (v 54 % případů) ženy hormonální antikoncepci odmítají s ohledem na to, že se její užívání neshoduje s jejich představami o zdravém životním stylu a péči o vlastní zdraví. Druhým nejčastějším důvodem (22 %) jsou zdravotní důvody – od drobnějších nevolností až po výslovný zákaz lékařem s ohledem na způsobené zdravotní problémy.

Osm procent žen hormonální antikoncepci odmítá pro její negativní vliv na psychiku, pěti procentům dotázaných vadí její vliv na životní prostředí, stejný podíl žen ji neužívá s ohledem na plánované početí a čtyři procenta uvedla, že bez ní mají lepší sexuální prožitky.

Nejužívanějším typem hormonální antikoncepce jsou tablety (užívá je 58 % všech dotázaných žen) následované nitroděložním tělískem (6 %), vaginálním kroužkem (3 %) a náplastí (2 %).

::

Lékárna.cz s třetinovým podílem na trhu je lídrem v oblasti prodeje lékárenského sortimentu na internetu. Vznikla v roce 1999 jako informační portál o lécích, v roce 2003 se stala první českou online lékárnou. Od roku 2006 provozuje na Slovensku sesterský e-shop MojaLekáreň.sk, který přináší zhruba pětinu tržeb. V roce 2017 dosáhla obratu 498 milionů korun a zaměstnávala 70 lidí. Lékárna.cz je součástí obchodní skupiny Pears Health Cyber.

Mohlo by se vám líbit

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak si zabezpečit pasivní příjem do důchodu – tipy na získání pasivního příjmu

Pasivní příjem jsou vydělané peníze, které člověk získá bez práce. Tento způsob příjmu je cestou k finanční svobodě, a...

Už jste četli?

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek....
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje