Klíšťata a blechy- o těchto parazitech jste možná pouze slyšeli a četli, dokud jste si nepořídili psa nebo kočku. Dříve nebo později se každý majitel domácího mazlíčka, který chodí se zvířetem na procházky ven, setká s nepříjemnými parazity. K nejčastějším patří blechy, klíšťata a všenky. Nevyhýbají se ani opečovávaným městským pejskům, kteří spí běžně doma na gauči a v posteli. Přítomnost parazitů nesvědčí o zanedbání hygieny. Přenáší se ze zvířete na zvíře velmi snadno, někdy dokonce prostředím.

Jaké problémy dokážou blechy a klíšťata způsobit?

Blechy dokážou v krátkém čase zamořit domácnost. Jakmile si je váš pes donese domů ve svém kožíšku, máte o zábavu postaráno. Až 95% bleších stadií se vyskytuje v prostředí, pouhých 5% můžeme pozorovat na psovi nebo kočce. Blechy mají rády zvířecí pelíšky, koberce, čalouněný nábytek a peřiny. V krátkém čase kladou obrovské množství vajíček. Zvířeti způsobují kožní potíže, sají krev a dokonce i jediná blecha může způsobit silnou alergickou reakci u citlivých jedinců. Mohou dokonce přenášet tasemnice. Klíšťata ohrožují mazlíčky především přenosem nebezpečných chorob. K nejznámějším z nich patří lymská borelióza, je jich ale mnohem více. Ohrožují nejen zvířata, ale i lidi.

  Dřevěné psí postýlky jsou natolik luxusní, že je psovi bude i páníček závidět

Braňte se proti parazitům nejúčinnějšími metodami

Jak je vidět, proti parazitům, je třeba se bránit. Jak? Nemusí to být ani moc složité. Výbornou a nenáročnou prevencí je použití antiparazitárního spot-on přípravku s názvem Fypryst Cat nebo Fypryst Dog. Jedná se o ampule, jejichž obsah je třeba aplikovat na kůži v oblasti mezi lopatkami. Výběr vhodné pipety se řídí váhou zvířete. Účinnost je až 8 týdnů na blechy a až 4 týdny na klíšťata. Hodí se i pro mláďata, ale je třeba dbát na informace, které se dočtete v přiloženém letáku.

Fypryst

www.fypryst.cz

Related post

Zvířata

Pes a dítě, bude to fungovat?

Zvířata

Aby vás nepotrápila invaze blech v domě

Comment(0)