Klíšťata a blechy- o těchto parazitech jste možná pouze slyšeli a četli, dokud jste si nepořídili psa nebo kočku. Dříve nebo později se každý majitel domácího mazlíčka, který chodí se zvířetem na procházky ven, setká s nepříjemnými parazity. K nejčastějším patří blechy, klíšťata a všenky. Nevyhýbají se ani opečovávaným městským pejskům, kteří spí běžně doma na gauči a v posteli. Přítomnost parazitů nesvědčí o zanedbání hygieny. Přenáší se ze zvířete na zvíře velmi snadno, někdy dokonce prostředím.

Jaké problémy dokážou blechy a klíšťata způsobit?

Blechy dokážou v krátkém čase zamořit domácnost. Jakmile si je váš pes donese domů ve svém kožíšku, máte o zábavu postaráno. Až 95% bleších stadií se vyskytuje v prostředí, pouhých 5% můžeme pozorovat na psovi nebo kočce. Blechy mají rády zvířecí pelíšky, koberce, čalouněný nábytek a peřiny. V krátkém čase kladou obrovské množství vajíček. Zvířeti způsobují kožní potíže, sají krev a dokonce i jediná blecha může způsobit silnou alergickou reakci u citlivých jedinců. Mohou dokonce přenášet tasemnice. Klíšťata ohrožují mazlíčky především přenosem nebezpečných chorob. K nejznámějším z nich patří lymská borelióza, je jich ale mnohem více. Ohrožují nejen zvířata, ale i lidi.

  Kvalitním krmivem pro psy uděláte radost nejenom svým čtyřnohým kamarádům!

Braňte se proti parazitům nejúčinnějšími metodami

Jak je vidět, proti parazitům, je třeba se bránit. Jak? Nemusí to být ani moc složité. Výbornou a nenáročnou prevencí je použití antiparazitárního spot-on přípravku s názvem Fypryst Cat nebo Fypryst Dog. Jedná se o ampule, jejichž obsah je třeba aplikovat na kůži v oblasti mezi lopatkami. Výběr vhodné pipety se řídí váhou zvířete. Účinnost je až 8 týdnů na blechy a až 4 týdny na klíšťata. Hodí se i pro mláďata, ale je třeba dbát na informace, které se dočtete v přiloženém letáku.

Fypryst

www.fypryst.cz

Related post

Zvířata

Pes a dítě, bude to fungovat?

Zvířata

Aby vás nepotrápila invaze blech v domě

Comment(0)