- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiCo je menopauza?

Co je menopauza?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Menopauza je naprosto přirozená součást života každé ženy. Obvykle toto období přichází mezi čtyřicátým až šedesátým rokem věku. Součástí tohoto procesu jsou velké změny v ženském těle. Pohlavní orgány již neplní svoji reprodukční funkci, a tak pomalu přestávají produkovat pohlavní hormony. Konkrétně se jedná o hormony estrogen a gestagen. Ty nejen, že ovlivňují fungování pohlavních orgánů, ale působí i na metabolismus, ovlivňují řídnutí kostí, fungování štítné žlázy a nadledvinek a v neposlední řadě mají vliv také na psychiku ženy.

 

 

I menopauza má své příznaky

Blížící se a probíhající klimakterium má samozřejmě celou řadu příznaků. Jsou velmi často individuálně vnímány, ty hlavní z nich však pociťuje většina žen. Patří k nim například velké návaly horka, především v obličeji, na krku nebo hrudi. Působí velmi negativně na spánek, mohou vést až k jeho poruchám. Typickými příznaky menopauzy je také velmi nepříjemné pocení. To se může se projevovat samostatně, nebo ve spojitosti se zmíněnými návaly horka. Kromě dalších fyzických potíží typu bušení srdce, nevolnosti, bolestí hlavy, závratí, nechuti v intimní oblasti, se klimakterium projevuje také psychickými obtížemi. Deprese, úzkosti, velké podráždění, nemožnost se soustředit, to vše ženy v menopauze trápí a často úplně zbytečně.

 

Toto nelehké období by žádná žena neměla podceňovat. Čím dříve začnete tyto příznaky řešit, tím lépe. Existují totiž velmi vhodné doplňky stravy, které dokáží opravdu efektivně léčit zmíněné příznaky menopauzy a výrazně ulevit Vašemu tělu, ale také psychice. Vyzkoušeným a skutečně fungujícím přípravkem je Menoxin. Poradí si se zmíněnými obtížemi, takže budete moct v noci opět klidně spát, nebudou Vás trápit nekontrolovatelné návaly horka spojené s bušením srdce. Budete se cítit vyrovnaně a to jistě oceníte nejen Vy, ale také Vaše okolí. Nemusíte se obávat žádných vedlejších účinků a příjemným bonusem je i výhodná cena. Přestaňte se zbytečně trápit a začněte znovu plnohodnotně žít.

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje