- Komerční sdělení -zeny
Bydlení4 skvělé tipy, díky kterým vás bude provoz domácnosti...

4 skvělé tipy, díky kterým vás bude provoz domácnosti stát o něco méně

-

- Komerční sdělení -aktuality

Možná to důvěrně znáte i vy. Peněz není nazbyt, snažíte se ušetřit, na čem se ušetřit dá, ale ve výsledku jste na tom pořád stejně. Přitom můžete rozpočtu výrazně ulevit jen tím, že změníte určité návyky. Anebo investicí do chytrého spotřebiče. Společně s odborníky z řemeslnického cechu EKOMPLEX jsme pro vás připravili několik praktických tipů, které byste si měla vzít k srdci.

1. Naplňte si chladničku

Máte ve zvyku dokupovat potraviny podle potřeby? V tom případě si pořiďte menší chladničku, protože poloprázdná „žere“ více elektřiny. Anebo tu stávající naplňte – chcete-li dosáhnout nejnižší spotřeby, udržujte ji plnou z cca 70 %. To samé platí také o mrazáku.

2. Naučte se hospodárně topit

Měla byste topení zapínat, jen když jste právě doma? Máte-li dobře izolovaný dům, můžete v období, kdy nejsou příliš velké mrazy, v době vaší nepřítomnosti a v noci, topení vypínat. Plynaři Hradec Králové však upřesňují, že někdy je efektivnější udržovat stálou teplotu. Zejména v domě, který není dobře izolován. Nebudete muset neustále zahřívat vychladlé bydlení a ušetříte.

3. Pořiďte si myčku

Myčka je bezesporu velmi praktický spotřebič, ale skutečně šetří výdaje? Vodoinstalatéři Hradec Králové uvádí na pravou míru, že moderní myčky ušetří až tisíc litrů vody za měsíc oproti ručnímu mytí. A to není zdaleka vše – za pozornost stojí také úspora energie, která by byla spotřebována ohřevem vody. Měsíčně kolem 30 kWh. Suma sumárum jde ročně o nezanedbatelnou částku, a to i s ohledem na nutnost investice do myčky.

4. Začněte šetřit vodou ve velkém

Instalatér Hradec Králové radí: budete-li během čištění zubů vypínat vodu, ušetříte až deset litrů. Výměnou baterií za pákové pak ušetříte ještě více vody. Dotáhnutím kapajícího kohoutku dosáhnete denní úspory i přes 20 litrů.

Zatímco některé rady vedou k poměrně malé úspoře, jiné jsou z ekonomického hlediska zajímavější. Ale budete-li se řídit většinou z výše uvedených doporučení, vašemu rozpočtu se pořádně uleví.

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje