Už jste slyšeli o čchi-kungu? Velmi zjednodušeně řečeno se jedná o tradiční čínská cvičení, která mají svou tisíciletou historii. Díky němu se učíme zušlechťovat naši energii. Možná to bude znít pro mnohé z nás neuchopitelně, nicméně s vlastní energií se můžete naučit velmi efektivně pracovat a doslova hmatatelně ji cítit. A co navíc, pracovat s ní v náš prospěch.

Slouží ke zlepšení zdraví našeho těla, ale i duše. Ti, kdo jej praktikují, se umí velmi efektivně zbavit nashromážděného stresu i únavy. Dokáží načerpat novou energii, ti kdo jsou v jeho cvičení pokročilí díky vizualizaci posilovat a mnohdy i léčit své tělo a orgány.

Jeho nespornou výhodou je to, že k jeho praktikování nepotřebujete vlastně vůbec nic. Tedy kromě často toho nejtěžšího, což je skutečné odhodlání věnovat se mu pravidelně. Protože pravidelné cvičení je alespoň pro začátečníky stěžejní. Pomůže jim energii procítit a naučit se s ní skutečně pracovat. Nejkratší doba cvičení jednoho z hlavních cviků, který je vhodný i pro začátečníky, je minimálně půl hodiny.

Nicméně přípravných cviků a cvičení je mnoho a je důležité cvičit je přesně podle mistrů, kteří je praktikují a učí dle tisíciletých tradic, tak aby skutečně fungovaly. Když odhlédneme od toho, co cvičení přináší Vaší mysli a duši, je možné zmínit, že dokáže zlepšit krevní obraz, krevní tlak, zmírnit i odstranit arytmie atd. Každý, kdo jej cvičí, si má možnost vyzkoušet jeho vliv na svůj vlastní problém.

Pokud nemůžete nalézt vnitřní harmonii, jste bez energie a rádi byste se vnitřně posunuli, trápí Vás zdravotní problémy, které moderní medicína neléčí, pouze udržuje, zkuste u zkušeného učitele kurz čchi-kungu. Sami uvidíte, jestli je to Vaše cesta.

více v článku...

  Jakou svačinku byste si měli dát před cvičením?

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

e-Zena.cz

MetSo.cz

40plus.cz

Related post

Snadno a rychle Zdraví

Jakou svačinku byste si měli dát před cvičením?

Sport Zdraví

Mýty a fakta kolem cvičení a spalování tuků

Comment(0)