- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiMeditujte, hýčkejte se a milujte sama sebe!

Meditujte, hýčkejte se a milujte sama sebe!

-

- Komerční sdělení -aktuality

Ložnice je ideálním prostorem pro meditování a uvolnění celodenního napětí. Poradíme vám, jak takovou ložnici vytvořit! Vytvořte si své soukromé útočiště!

Nemám čas! Jste obeznámeni s krutým a skutečným významem předchozí věty? Člověk lže ostatním, ale hlavně sám sobě. Čas máte vždy na všechno, je to jen pouhá otázka životních priorit. Udělejte si relaxační chvíli jednou ze svých priorit i vy!

Chodíte denně pro čerstvé pečivo? Minimálně 2x denně si čistíte zuby? Stejně tak můžete do programu svého dne zařadit i hýčkání a porozumění sobě samé. Napasujte si relaxaci do harmonogramu například až na samotný závěr dne. Co vám nesmí chybět při takové magické chvíli?

Pohodlí

* Poloha

Zvolte si polohu, která je příjemná a během níž dokážete úplně vypnout a uvolnit všechny svaly. Někdo zvolí ležení s vyvýšenou hlavou a s rukama podél těla, jiný zůstane uvolněně sedět v tureckém sedu. Je jen na vás, která poloha bude vyhovovat vám.

* Materiál

Je vám příjemně, cítíte se jako na obláčku… Moment? Au! Ne!  Co to?… Kousavá deka nebo neforemný polštář? Zbavte se všech nepříjemných pomůcek, které odvádějí vaši pozornost stranou.

Atmosféra

* Relaxační hudba

Nevlastníte žádné CD s meditační melodií? Nevadí! Na internetu najdete mnoho volně přístupných i několikahodinových nahrávek s relaxační tématikou. Přehrát si ji můžete třeba i na telefonu. Jen si ještě předtím nastavte tichý režim a nenechte se nikým vyrušovat.

* Aromaterapie

Aktivované čichové receptory příjemně doprovodí meditační poslech hudby. Uklidňující esenciální olejíčky jsou skvělé. Zkuste vůni levandule, vanilky nebo santalového dřeva. Užívejte kteroukoliv další vůni, která vám je důvěrně známá a příjemná.

Vyzkoušejte automatický difúzer! Pořídíte jej v různých variantách a designu. Hořící svíčka u klasických verzí aromalampy vypouští do ovzduší škodlivé toxické látky. S automatickým designovým difúzerem si vyzdobíte ložnici a nemusíte se obávat usnout, nebezpečí ohně v tomto případě nehrozí.

Relaxace

* Hloubkové dýchání

Soustřeďte se na hluboké a dlouhé prodýchávání. Kratší nádech, delší výdech. Pomalu, pozvolna a vnímejte jen sami sebe! Tuto techniku si po několika cvičeních zamilujete.  Naučíte se skvěle uvolnit a meditovat. Tělo i duše zůstanou v rovnováze.

* Cvičení

Naučte se naslouchat svému tělu. Yoga je skvělým cvičením jak pro vaše tělo, tak pro vaši duši! Skvělou alternativou je i delší procházka v přírodě. Příroda vás nabije energií!

Chystáte se po chvíli meditace ulehnout ke spánku? Delší a akčnější cvičení (poweryoga) si ponechte spíše na odpolední část dne. Cvičení dokončete minimálně 3 hodiny před spaním, v opačném případě riskujete nespavost.

 

 

 

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje