- Komerční sdělení -zeny
CestováníZ města vede cesta na …

Z města vede cesta na …

-

- Komerční sdělení -aktuality

„Na chatičku? A to je Vaše chatička?“ Znáte jistě vtipné vyprávění známého herce. Ale něco na tom bude. Češi jsou známí tím, že rádi chataří a chalupaří. Kolikrát je jejich víkendové (dovolenkové) obydlí luxusnější než byt, ve kterém žijí převážnou část roku. Ale každý si chatu nebo chalupu může dovolit, ať už z důvodů finančních nebo časových. A také ne všichni každovíkendový úprk vyhledávají. Stačí jim, aby si čas od času nějakou chatu, případně chalupu pronajali.

K našim zeměpisných šířkách záliba v chataření či chalupaření tak nějak historicky patří. Jakýsi prvopočátek tohoto fenoménu spadá do prvorepublikového období, kdy se lidé vzhlédli v trampingu a začali budovat sruby a chatové osady v lesích. Na tuto éru navazuje doba poválečná. Ve vylidněném pohraničí nebyla nouze o prázdnou chalupu za dobrou cenu.  Do horských oblastí se postupně stěhovali „novodobí chalupáři“. Určitý boom lze zaznamenat v souvislosti s výstavbou panelových domů ve městech. Jejich obyvatelé cítili potřebu „být na vzduchu“, takže se nejrůznější chaty a chatky začaly stavět kolem měst. Po několik desetiletí vlastně nahrazovaly zahraniční dovolené. Kolem stavení vznikaly okrasné i užitkové zahrady. Chata či chalupa se tedy stala místem, kde lidé trávili stále více času.

Ovšem, jak již bylo uvedeno, ne všichni májí dostatek finančních prostředků na pořízení a udržení dalšího obydlí. Anebo preferují jiné zájmy než je páteční balení, útěk z města, sekání trávy či pletí záhonků. Sice také rádi opustí městský ruch a odjedou, avšak v klidu a v pohodě. Chatu, chalupu si zkrátka pronajmou. V dnešní době to není vůbec žádný problém. Navíc, místo svého odpočinku zvolí dle svých preferencí a možností, které daná oblast nabízí, klidně každý měsíc někde jinde. Nejsou tak vázáni jednou nemovitostí a povinnostmi k ní. Během roku mají možnost poznat spoustu krásných míst naší země.  

V dnešní době už není potřeba psát inzeráty s poptávkou pronájmu chalupy, vyvěšovat je ve vývěskách na náměstích, nebo jiným složitým způsobem hledat skvělé místo pro odpočinek od stresu a každodenního shonu. Pamatujete na rodinu Lavičkových ve filmu „Na samotě u lesa“? Dnes naleznete nabídky on-line na webových stránkách. Pronájem chaty nebo pronájem chalupy, ale i pěkný apartmán -vše na jednom místě.  Podle Vámi zadaných požadavků web vyfiltruje nejvhodnější nabídky. A že je z čeho vybírat. Velkou výhodou stránek je přímý kontakt na majitele. Tím odpadá navýšení ceny o provizi pro cestovní kancelář.

Majitelé objektů se skutečné snaží uspokojit i náročné požadavky. Svým klientům nabízí možnosti jako wellness, sauna, bazén, ale i takzvané baby friendly prostředí, tedy prostor vhodný a bezpečný pro děti. Důležité jsou také možnosti vyžití v okolí pro děti i dospělé – kulturní památky, hory se ski areálem, vinný sklep, aquapark, turisticky zajímavá místa a podobně. Neméně podstatné je rovněž vybavení, respektive zázemí domu, jeho velikost, počet ložnic a sociálního zařízení, hlavně pokud s Vámi má jet rodina či přátelé. Novinku v nabídkách představuje glamping. Jedná se v podstatě o takové luxusnější kempování – spojení stanu a zařízené chaty. Glamping k nám přišel nedávno ze zahraničí a získává si oblibu stále více Čechů.

Určitě se vyplatí začít včas s plánováním. V letní sezóně může být problémem najít i volný víkend. Velmi rychle bývají obsazeny též termíny jako jsou Velikonoce, Vánoce anebo Silvestr. I když se majitelé snaží vyjít všem vstříc, ne vždy se to podaří. Tomuto faktu nahrává i všudy přítomná nejistota a neustále se měnící vládní nařízení. Pronajmout si nemovitost jen pro sebe a své blízké se tak jeví jako dobrý tah.

Vaše dovolená v pohodě a bezpečí může začít!

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje