- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiVýstava Andy Warhol – I´am OK v Praze

Výstava Andy Warhol – I´am OK v Praze

-

- Komerční sdělení -aktuality

Unikátní výstavu amerického umělce Andyho Warhola můžete shlédnout ve výstavních prostorách renesančního paláce U bílého jednorožce na Staroměstském náměstí. Výstava probíhá v termínu od 14. června – 31. prosince 2014.

Andy Warhol 

narodil se v roce 1928  ve Forest City, Pennsylvánie, USA,  jeho rodiče však pochází z východního Slovenska. Byl to umělec, grafik, scénárista a průkopník uměleckého směru pop-art. Svou kariéru započal jako malíř uměleckých předmětů. Svá díla tvořil pomocí sítotisku, který si můžete na výstavě vlastnoručně vyzkoušet. Jedná se o jednu z nejstarších grafických technik, která pracuje na principu protlačování barvy přes prostupná místa šablony na průtiskový materiál.

Expozice prezentuje širokou škálu jeho tvorby. Naleznete zde nejslavnější díla jako Merilyn Monroe, Mao, ručně kolorované Flowers i světoznámé plechovky Campbell’s Soup.

Dále jistě stojí za to zmínit, že výstava nabízí ke zhlédnutí i unikátní sbírku 40 kusů obalů gramofonových desek LP z let 1949-1987. Jako třešnička na dortu je zde i deska Andy Warhol´s Velvet Undeground featuring Nico, která nese podpisy všech členů rockové kapely Velvet Underground, které  Andy Warhol dělal managera.

Marylin Monroe

chambell´s

Mohlo by se vám líbit

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...
- Komerční sdělení -zpravy

Ratanový nábytek zažívá velký návrat: proč si ho pořídit?

Ratanový nábytek se opět vrací do módy a není proto divu, že se s ním můžeme v interiérech i...

Už jste četli?

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje