- Komerční sdělení -zeny
Móda a StylPodle čeho vybrat ten nejpohodlnější župan?

Podle čeho vybrat ten nejpohodlnější župan?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Župan je součástí šatníku každého z nás. I když jej třeba nenosíte každý den, je vhodné ho mít. Nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit. Třeba k vám domů přijde návštěva, která se rozhodne zůstat i přes noc. Namísto toho, abyste se předváděli v pyžamu (například když potřebujete na toaletu), přehodíte si přes sebe župan. Ten využijete pokaždé, když musíte přes den zůstat v posteli. Protože župan nosíme zejména v situacích, kdy se chceme cítit příjemně, měl by být župan co nejpohodlnější. Jak na jeho výběr?

Župan na jaro a léto

Pánské luxusní župany jsou vyráběny v celé spoustě materiálů. Díky tomu můžete mít jen lehký župan, který vás nezahřeje. V létě to ani není potřeba. To v zimě oceníte spíše župan silnějšího materiálu, ve kterém neprochladnete. Ideálními materiály na léto jsou satén, hedvábí nebo viskóza, které velmi dobře přilnou k pokožce a nabízejí mnohem větší pohodlí. Froté župany oceníte v přechodná období, jako je chladné jaro nebo začátek podzimu.

Kde budete župan nosit?

Před nákupem županu je vhodné se zamyslet, za jakým účelem ho chcete používat. Pokud jej chcete používat pouze doma, na jeho vzhledu nebude tolik záležet. Je velmi praktické, když má župan kapsy, kam si můžete dát případné hygienické potřeby, jako je třeba malý krém na ruce. Předem si také rozmyslete, jestli budete chtít, aby měl župan kapuci. Ta může být v některých případech užitečná, avšak pokud nebudete nosit kapuci na hlavě, může vám při opírání se na zádech vadit.

Materiál není všechno

I když si vyberete materiál dle svého vkusu a potřeb, nemusí vám župan sedět tak, jak byste chtěli. Na vině je nevhodný střih. Zde ale někdy dochází k tomu, že si musíme vybrat mezi pohodlím a tím, jestli chceme vypadat v županu dobře. Doma dáte určitě přednost pohodlnému županu. Vybírat si můžete z tenkých, silných, dlouhých nebo krátkých županů. Luxusní župany se snaží kombinovat obě funkce: mají vypadat dobře na svém majiteli a současně jsou moc pohodlné. Může se lišit střihem, barvami, druhem povrchové úpravy (krajky, ozdůbky, filtry, výšivky apod.). Důležitá je dobře zvolená velikost županu. Materiál by měl dokonale přilnout k tělu, bez toho, že by byl nepohodlný.

Mohlo by se vám líbit

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...
- Komerční sdělení -zpravy

Ratanový nábytek zažívá velký návrat: proč si ho pořídit?

Ratanový nábytek se opět vrací do módy a není proto divu, že se s ním můžeme v interiérech i...

Už jste četli?

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje