- Komerční sdělení -zeny
Pro ženyZlozvyky, které škodí naší pleti

Zlozvyky, které škodí naší pleti

-

- Komerční sdělení -aktuality

Mít krásnou a hebkou pleť bez vad, to si přejeme snad všichni. Přitom stále mnoho z nás v denní péči chybuje. Pojďme si shrnout nejčastější potíže, kterých se denně dopouští mnoho z nás. Jak naší pleti škodíme a jak z toho ven?

Jedním z nejčastějších zlozvyků je zanedbávání užívání kolagenových doplňků stravy. Prémiový kolagen je však takovým elixírem mládí, který dokáže navrátit elasticitu a pružnost naší pokožce. Tím však seznam zlozvyků ani zdaleka nekončí.

Jdeme spát neodlíčení

Ať již používáte denně make-up, nebo jen řasenku a rtěnku, večer byste se neměli odebrat do hajan dříve, než se důkladně odlíčíte. Fakt, že se mnohé ženy neodličují, vede k nepříjemným následkům. Pleť se pod nánosy líčidel potí, póry jsou ucpané, pokožka trpí. Důsledek? Rychlejší stárnutí, sklon k tvorbě vrásek, pupínky, černé tečky. Mantra pro každý večer zní: „Bez důkladného odlíčení do postele nejdu.“

Kosmetiku neustále střídáme

Pokud už si najdete značku, která vám vyhovuje, neměňte ji. Pleť je na přípravky zvyklá a dokáže tak lépe reagovat na její aplikaci. Naopak v případě, že zkoušíte stále nové značky, se nikdy kýženého výsledku v podobě harmonické a spokojené pleti nedočkáte. Měli bychom se držet stejného výrobce ideálně po velmi dlouhou dobu. Někomu vyhovuje domácí vlastnoručně vyrobená kosmetika, jiní hledají pomocníky v lékárnách. To, co vám vyhovuje, neměňte.

Horká sprcha

Tento fakt pro vás bude možná pomyslnou studenou sprchou – Věděli jste, že sprchování nebo pobyt v horké vodě naší pleti velmi škodí? Právě působením velmi teplé vody dochází k odstranění svrchní vrstvy pokožky, která ji chrání. Takzvaný hydrolipidický film nejvíce potřebujeme, aby byla naše pleť mladistvá a hydratovaná. Přílišné používání teplé vody kůži naopak vysušuje. Pro omývání obličeje proto vždy používejte pouze vlažnou vodu.

Mezi další zlozvyky patří nedostatečná výměna ložního prádla, které bychom měli měnit jednou týdně. Nebo nedostatečné omývání potřeb pro líčení – houbiček a štětců. Pleti neprospívá ani nadměrné slunění nebo vystavování kůže slunečním paprskům bez použití ochranného krému.

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje