Společný oběd českých rodin a rodin cizinců proběhne i letos

V listopadu 2015 se sejdou cizinci a Češi na společném obědě, stejně jako v předchozích letech. Do této unikátní společenské akce se můžete přihlásit již nyní. Chcete poznat osudy lidí všech národů světa a dozvědět se více o jejich kultuře a zároveň tak získat jedinečnou příležitost potkat zajímavé lidi?

PŘIHLASTE SE!

Zkoušíte rádi nové věci? Chcete poznat nové lidi? Rodina Odvedle je tu pak právě pro vás! Pozvěte k sobě domů na nedělní oběd rodinu, která pochází třeba z opačného konce planety, ale teď žije ve stejné zemi jako vy! Nebo se nechte hostit vy! Záleží jen na vás!

On-line přihláška

Dne 22.11.2015 proběhnou netradiční nedělní obědy ve všech krajích České republiky. Ve stejný okamžik zasedne ke stolu až sto rodin. Do projektu se mohou hlásit všechny české rodiny a rodiny cizinců z třetích zemí žijící v ČR, které chtějí poznat blíže novou kulturu, seznámit se s novými přáteli, ochutnat speciality české i světové kuchyně či pohostit někoho u sebe doma. Setkání mohou probíhat jak v rodinách Čechů, tak v rodinách migrantů, závisí to na přáních a podmínkách přihlášených rodin. Vy vyplníte přihlášku a o to ostatní se postaráme my!

  Jak na velikonoční menu?

Tisková Zpráva slovo 21 rodina od vedle rodina z Haiti svet-zeny.cz

Rodina Odvedle funguje v Česku od roku 2004. Ke společným obědům zasedlo za posledních deset let už 1132 českých rodin a rodin cizinců, to je zhruba 5 tisíc lidí. Více než polovina z nich se od té doby stále navštěvuje.

„Můžu říct, že jsme si udělali nové přátele, a tak budeme více součástí společnosti,“ uvedla Lyonel Badette z Haiti během společného oběda, na který ho i s rodinou v roce 2014 pozvala Helena Vaňková.

Tento projekt každoročně realizuje spolek Slovo 21 a byl oceněn mezinárodní cenou SozialMarie 2011.

rodina od vedle svet-zeny.cz

Tisková Zpráva: Slovo 21

TENTO PROJEKT ZAMĚŘENÝ NA INTEGRACI CIZINCŮ JE FINANCOVÁN MINISTERSTVEM VNITRA ČESKÉ REPUBLIKY

Ministersto vnitra České republiky Logo

Společný oběd českých rodin a rodin cizinců proběhne i letos

Post by admin

Related post

Cestování Články Služby Zdraví Zprávy

Představujeme termální lázně Sárvár – super místo pro léčbu, odpočinek i zábavu!

Zprávy

AktualityCZ Magazín pro každodenní inspiraci

Sport Zdraví

Kouzlo jógy

Comment(0)