- Komerční sdělení -
Zdraví Účinné odpuzovače komárů

Účinné odpuzovače komárů

-

- Komerční sdělení -

Léto se kvapem blíží a vám ho už teď kazí jediná věc – komáři. Zkoušeli jste kde co, ale otravný hmyz se stále objevuje? Vyzkoušejte naše zaručené přírodní tipy proti bodavému hmyzu a uvidíte, že vaše léto bude hned o něco hezčí.

Komáři a mouchy nesnášejí zápach hřebíčku, proto pokud vyzkoušíte následující radu, ani k vám nepáchnou.

Komáři
Komáři

Budíte-li se ráno celí poštípaní, ale nechcete si místnost zamořovat chemickými přípravky, vyzkoušejte přírodu. Rozpulte citron a do půlky zapíchejte cca deset kusů hřebíčku. Aroma koření se bude postupně uvolňovat, to poznáte podle toho, že citron zhnědne. Citron s kořením položte na okno nebo vedle postele, uvidíte, že už k vám komáři ani nepáchnou.

Mouchy také nepatří mezi oblíbené domácí mazlíčky. Jestli se kvůli nim pořádně nevyspíte, zkuste si vzít sklenku, do té vhodit zhruba 15 hřebíčků a zalít vodou tak, aby bylo koření zcela ponořené. Dejte na okno a je hotovo.

Česnekem skvěle odpudíte nejen upíry, ale také komáry. Stroužek česneku rozpulte  a potřete jím parapety a okenice. Komáři se vašemu bytu vyhnou širokým obloukem.

Levandulový aromatický olej je velmi oblíbeným pomocníkem v boji proti štiplavému hmyzu, který vám doslova pije krev. Buď nakapejte několik kapek přímo na tělo, nebo nechte vůni šířit do celé místnosti pomocí aromalampy. Nejen, že odpudíte komáry, ale ještě si báječně zarelaxujete.

Stejný účinek má i máta, pokud ji pěstujete doma v květináči, pak si natrhejte pár lístků a dejte je do mističky k oknu nebo vedle postele. Máte-li doma meduňku, vyzkoušejte i tu.

Pokud sedíte venku pod pergolou nebo na zahrádce, položte blízko sebe popelník s cigaretovým popelem, který zapalte. Komáři se k vám ani nepřiblíží.

Dopoledne dejte do skleničky asi decku octa, položte do místnosti, kde se chcete komárů zbavit. Předtím, než půjdete spát, misku oddělejte a vyvětrejte. Pozor, nerozsvěcujte!

Máte také nějaké tipy, jak úspěšně bojovat s komáry? Podělte se o ně!

Mohlo by se vám líbit

Chcete si zpříjemnit ráno francouzskou snídaní?

Pekařství PAUL Vám nabízí řadu možností, jak Vaše přání splnit.  Skvělou snídani si můžete objednat nejen prostřednictvím e-shopu pekařství, ale...

Útulné hnízdečko pro miminko navodí pocit bezpečí

Čekáte miminko a pomalu začínáte s výbavičkou? Zajisté budete chtít pro svého drobečka jen to nejlepší. V posledních letech...
- Komerční sdělení -

Měkká náruč mikroplyše

Jedním z nejoblíbenějších materiálů ložního povlečení je v současné době mikroplyš. Oceníte u něho nejen příjemný pocit na omak, ale také...

Už jste četli?

Chcete si zpříjemnit ráno francouzskou snídaní?

Pekařství PAUL Vám nabízí řadu možností, jak Vaše přání...

Útulné hnízdečko pro miminko navodí pocit bezpečí

Čekáte miminko a pomalu začínáte s výbavičkou? Zajisté budete...
- Komerční sdělení -

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje