- Komerční sdělení -
Bydlení Je zdravá. Vím, co jsem si vypěstovala

Je zdravá. Vím, co jsem si vypěstovala

-

- Komerční sdělení -

Je krásný jarní den. Teplota je ale nezvykle vysoká, a Vy se potíte jako myš. Ručníkem, který máte kolem krku, si utíráte pot, který Vám stéká z Vašeho čela. V pravidelných intervalech se díváte na oblohu. Slunce pálí, a Vy se v duchu modlíte, aby ho zakryly mraky. Tak takhle asi vypadaly galeje!

raspberry-427390__340

Tak tenhle příběh já znám

Zajisté, ten zná každý zahrádkář. Mám také tu čest, patřit k této skupině nadšenců, kteří zasvětili celý svůj život své zahrádce. Už jako malá dívenka jsem se kochala vycházejícím sluncem, a milovala vůni ranní zahrádky. Kapky rosy na květinách ve mně evokovaly pohádkové příběhy, a já si tuto atmosféru zhmotnila do představy krásné víly, která ladně skotačí mezi záhony.

Blíží se padesátka

Dnes, ve svém věku nemám na radovánky čas. Ovšem, přiznám se Vám, východ slunce mě stále fascinuje, ale místo snění pohádkových příběhu, sním o skvělé úrodě. Představuji si, jak se zakusuji do vyzrálých broskví, nebo jak se svou maminkou vaříme domácí povidla ze švestek, kterých se nám letos hodně urodilo. Vidím tatínka, jak na podzim češe červená jablka.

fruits-850491__340

Zahrada není jen potěšení

Zahrádka je především o těžké práci, která se nedá finančně docenit. Zahrádka je pouze srdeční záležitostí každého z zahrádkáře. Pravdou ale je, že nestačí ji mít pouze rád, ale povinností každého z nás je investice nejen práce, ale i peněz. Zahrádka je v přeneseném významu pro nás zahrádkáře “dítě”, o které je nutné s láskou pečovat.

Domácí kalkulačka

Chybu, kterou my zahrádkáři děláme, je zahrnovat do svých nákladů pouze pořízení sadby, zahradnického materiálu a nářadí. Kde máme vodu, práci, ale i ztráty! Většina z nás na některé položky domácího účtu zapomíná.

Zdravá, ale příliš drahá

Domácí produkce je nejen čerstvá, ale i zdravá. Každý zahrádkář ví, čím své záhonky pohnojil, a jak ovoce a zeleninu na jaře ošetřuje, ale rovněž jak ji sklízí a skladuje. Supermarket zákazníkům nikdy věrohodně neprokáže zacházení při sklizni, ale i skladování ovoce a zeleniny. V obchodě kupují zákazníci téměř zajíce v pytli.

Náklady jsou nesrovnatelné

I když Vás 1kg broskví z Vaší zahrádky vyjde na 100,-, vězte, jíte ale zdravě. Kilo broskví za 45,- ze supermarketu může obsahovat spousty nebezpečných látek z umělých hnojiv, které velkoproducenti používají. Vždyť důkazem jsou například nádherné růžice květáku, ale tato umělá krása je životu nebezpečná.

Mohlo by se vám líbit

Chcete si zpříjemnit ráno francouzskou snídaní?

Pekařství PAUL Vám nabízí řadu možností, jak Vaše přání splnit.  Skvělou snídani si můžete objednat nejen prostřednictvím e-shopu pekařství, ale...

Útulné hnízdečko pro miminko navodí pocit bezpečí

Čekáte miminko a pomalu začínáte s výbavičkou? Zajisté budete chtít pro svého drobečka jen to nejlepší. V posledních letech...
- Komerční sdělení -

Měkká náruč mikroplyše

Jedním z nejoblíbenějších materiálů ložního povlečení je v současné době mikroplyš. Oceníte u něho nejen příjemný pocit na omak, ale také...

Už jste četli?

Chcete si zpříjemnit ráno francouzskou snídaní?

Pekařství PAUL Vám nabízí řadu možností, jak Vaše přání...

Útulné hnízdečko pro miminko navodí pocit bezpečí

Čekáte miminko a pomalu začínáte s výbavičkou? Zajisté budete...
- Komerční sdělení -

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje