Většina pejskařů svého psa milují. A to i přesto, že ne každý pes poslouchá na slovo. Při zaznění slova elektrický výcvikový obojek se tak mnoha pejskarům ježí chlupy na zádech ještě víc než jejich psům. Používání této elektronické pomůcky však používají i zkušení kynologové.

Elektronické obojky používá i zkušený cvičitel psů Cesar Millan, který je známý z pořadu „Zavolejte Cesara Millana“ v televizi Prima Zoom. Cesar Millan provozuje Psychologické centrum pro psy a je poslední nadějí pro nešťastné majitele psů.

„Trápit psa elektronickým výcvikovým obojkem a způsobovat mu bolest?“ říká si stále ještě mnoho pejskařů a odpůrců výcvikových elektrických obojků. Opak je však pravdou.

Elektrický výcvikový obojek pejskům nezpůsobuje žádné velké rány ani bolest.

Ať už váš pes nadměrně štěká, odmítá vás venku poslouchat, ignoruje vaše povely, utíká vám nebo ve vaší domácnosti okusuje nábytek, díky výcvikovému obojku se rychle a efektivně naučí poslušnosti.

Na jakém principu obojek funguje?

více v článku...

  Jak zajistit, že se blechy a klíšťata vyhnou vašemu zvířeti obloukem?

Elektrické impulsy na principu lehkého mravenčení

Slova jako trápení či bolest způsobené elektrickým obojkem v tomto případě rozhodně nejsou na místě.

Psí elektrický obojek a jeho impulsy, které vydává, fungují na principu pouhého mravenčení. Neposlušný pes tak cítí, že se „něco děje“. Rozhodně však psovi nezpůsobuje nějaký velký nepříjemný pocit.

Druhy výcvikových obojků

Psí elektronické obojky jsou trojího druhu:

  • – protištěkací obojek
  • – výcvikový obojek
  • – obojek synchronní s elektrickými ploty

Protištěkací obojky

Protištěkací obojek při psím štěkání vyšle akustický signál, po kterém následuje elektrický impuls. Když začne pes dělat pokroky, jde elektrický obojek nastavit tak, že přístroj již vydá pouze akustický signál a pes přestane štěkat.

Elektrické obojky určené pro výcvik psa

Elektrické obojky pro výcvik psa se rozdělují podle dosahu od 250 m až do 1,5 km. Jejich součástí je dálkový ovladač, přes který majitel psa může vyslat akustický signál, elektrický impuls nebo tzv. booster, který umožňuje vyšší nebo libovolné intenzity stimulačního impulsu.

  Kde nakupovat pro naše domácí mazlíčky?

Elektronický obojek pro výcvik psa se užívá především pro nacvičení povelů, k poslušnému přivolání, nebo když je pes agresivní a chcete ho odnaučit, aby se nerval s ostatními psy.

Tento typ elektrického obojku je vhodný také pro psy, kteří si libují v okusování vašeho dřevěného nábytku, sedačky, křesla či dalšího vybavení do bytu.

Elektrické ploty

Elektrické ploty, též řečené neviditelné ploty, fungují na principu drátu, který můžete zakopat do země do maximální hloubky 10 cm.

elektrický plot

Tímto drátem můžete jednak vymezit hranice prostoru, ve kterém chcete, aby se váš pes pohyboval.

Zároveň jim můžete ohraničit oblasti uvnitř vašeho pozemku, jako např. bazén či zahrádku, kam nechcete, aby váš pes vstupoval.

Váš miláček se tak naučí velmi rychle respektovat vámi určené hranice.

Comment(0)