- Komerční sdělení -zeny
BydleníRuční lis na PET láhve pro domácnost

Ruční lis na PET láhve pro domácnost

-

- Komerční sdělení -aktuality

V poslední době se nejen u zahraničních sousedů, ale také u nás klade důraz na recyklaci a třídění odpadů, což je určitě správně. Pravděpodobně všichni dobře znají nádoby na tříděný odpad. Některé jsou na papír, plast a plechovky, odpadky se zbytky potravin, sklo a klasický. Každé město či obec to může mít jinak. Ovšem pokud se určitý odpad vyváží pouze co dva týdny, může vznikat problém.

PET
PET láhve

Jak si poradit s tříděným odpadem

Doma pak hromadíme hezkou sbírku odpadků, a to zcela určitě není příjemné. Ale i na tento aspekt se myslelo. S papíry to ještě není taková hrůza. Karton se dá složit a různé listiny skartovat. Máme-li zahrádku nebo ve sklepě umístěný kompostér, lze zbytky potravin kompostovat. Vrásky na čele přidělávají snad jen PET láhve, jež svou objemností kladou vysoké nároky na jejich likvidaci. I zde naštěstí existuje jednoduchá možnost, jak skladovat PET láhve do dalšího svozu odpadů. Deformovat je ručně stručně by nebylo příliš komfortní a zabralo by to moře času. Kdežto lis na PET láhve si s tímto krokem jednoduše poradí. Jeho robustnost i moderní vzhled umožňují jeho použití jak v domácnostech tak firmách, kde s největší pravděpodobností budou tento problém řešit dvojnásob.

Stačí pouze uvolnit víčko PET láhve tak, aby při lisování mohl z láhve unikat vzduch, a plynulým ladným pohybem páky slisujete láhev mezi čelistmi lisu. Lis na plechovky a PET láhve uvítáte v každé domácnosti, zvlášť v letním období, kdy se různé nápoje nakupují ve velkém.

Proč třídit plast?

Plasty nejenže mají nízkou měrnou hmotnost, ale jsou snadno zpracovatelné. Po ukončení jejich životnosti jsou schopné projít až několikanásobnou recyklaci či dokonce být využity pro zpětné získávání energie, tedy pro výrobu elektřiny a tepla. V porovnání s papírem vydrží PET láhve na skládce pohozené mnohonásobně let déle. Proč si tedy ničit životní prostředí a tento odpad dál nezpracovat?

 

 

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje