- Komerční sdělení -zeny
Rady a NávodyPošlete své dítě na střední školu cestovního ruchu

Pošlete své dítě na střední školu cestovního ruchu

-

- Komerční sdělení -aktuality

Děti v patnácti letech obvykle neví, co budou chtít dělat v dospělosti, a na vás jako na maminkách zůstává ten těžký úkol správně je nasměrovat. Rozhodne se vaše dítě samo? Pak patříte mezi ty šťastnější. Ale jestli ne, myslete na to, že vy zodpovídáte za to, co z něj jednou bude. Závisí to především na vaší výchově, a tak byste společně měli probrat i výběr střední školy.

V případě, že dítě ví, co jej baví nebo co mu jde, máte výběr usnadněný. Je jasné, že pokud se trápí s matematikou, určitě nepůjde na strojírenství… Ale co v případě, že nemáte tušení, v čem by mohlo vynikat?

Vydejte se zlatou střední cestou. Zvolte školu, ze které bude mít velký rozhled a bude mít možnost velkého výběru, jak bude pokračovat. Vhodná je v tomto případě třeba střední škola cestovního ruchu. Dítě se naučí několik jazyků, bude mít uplatnění v cestovním ruchu, ekonomice, marketingu, managementu apod. V každé firmě je dnes potřeba někdo, kdo se domluví několika jazyky a vyzná se ve výše uvedených věcech.

A to ví i Střední škola cestovního ruchu ARCUS. Chápou tam, že cestovní ruch je moderní obor, který se s globalizací světa bude stále více rozvíjet, a snaží se ho udělat zajímavý i pro studenty. Děti ke studiu dostanou iPad mini, který je využíván ve výuce, podívají se do několika cizích zemí, v rámci praxe působí jako průvodci na hradech a zámcích, během školního roku se podílí na chodu skutečné cestovní kanceláře ARCUS.

Kromě interních pedagogů zajišťují výuku také externisté z praxe a vysokých škol. Vyučují především odborné předměty – technika cestovního ruchu, ekonomika, obchodní korespondence, účetnictví, průvodcovství, základy práva, podniková ekonomika, psychologie, zeměpis atd. Důležitou část výuky tvoří studium cizích jazyků. Studenti mají na výběr z angličtiny, němčiny, španělštiny, ruštiny a francouzštiny, přičemž v prvním ročníku se vyučují jen dva jazyky, od druhého povinně tři v rozsahu 3 hodin týdně.

Střední škola cestovního ruchu Praha vaše děti připraví na život 21. století a bude je bavit.

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje