Oproti baroku se celulitida v dnešní době moc nenosí. Přesto se však s ní potýkají mnohé z nás. Ačkoliv se člověk snaží hlídat si zdravý životní styl, správně se stravovat a dostatečně sportovat, ne vždy se podaří se celulitidě vyhnout. A tak se stane, že téměř každá žena se ve svém životě setká s projevem celulitidy a hledá způsob, jak se zbavit strií. Pamatujte, že strie nejsou něco, za co byste se měla stydět a co by vás mělo trápit. Jsou přirozenou reakcí těla a ukázkou, že vše funguje, jak má. Pokud vás však i přesto jejich výskyt trápí, je možnost, jak se jich zbavit.

Využití pressoterapie

Pressoterapie představuje vynikající ošetření vhodné při boji proti celulitidě a křečovým žilám. Pozitivně ovlivňuje lymfatický systém, pomáhá redukovat tukové polštářky i otoky. Zároveň vyhlazuje pokožku a působí preventivně proti vzniku pomerančové kůže i nadváhy. V poslední době se pressoterapie používá také jako podpůrný prostředek při hubnutí. Pozitivní je, že pressoterapie, působí příznivě na psychiku, pomáhá zbavit se pocitu těžkých nohou, uvolňuje svalovou tkáň a urychluje metabolické procesy v těle.

  Které faktory mají vliv na úspěšnost umělého oplodnění?

Princip a průběh ošetření

Při pressoterapii se používají takzvané lymfodrenážní kalhoty. Jedná se o speciální oblek připomínající manžetu na měření krevního tlaku. Díky tomuto obleku je pacientovo tělo vystavováno stlačenému vzduchu, což vede ke krátkodobé komprimaci určitých částí těla. Krátkodobé změny tlaku působícího na tkáň pomáhají rozpohybovat krev v cévách i lymfu. Díky tomu je tělo zbaveno přebytečné tekutiny v mezibuněčných prostorách, krev i lymfa se pročistí a nahromaděné toxiny a nežádoucí látky se z těla vyplaví. Ošetření probíhá přibližně po dobu třicet minut. Pro dosažení co nejlepších výsledků odborníci z pražské kliniky Altos doporučují absolvovat deset procedur vždy v rozestupech dvou až pěti dní. Po půl roce je v případě zájmu možnost celou léčebnou kúru podstoupit znovu.

Post by admin

Comment(0)