- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiNa skok do Florencie

Na skok do Florencie

-

- Komerční sdělení -aktuality

Jazyková škola Brno PELICAN, to nejsou „jen“ jazykové kurzy, pomaturitní studium a firemní vzdělávání. To je taky zároveň neziskový spolek PELICAN, který se podílí na evropských vzdělávacích projektech, ve kterých zastává roli „jazykového experta“, a předává tak své zkušenosti na poli jazykového vzdělávání do dalších evropských zemí.

A jak to, tak bývá – čím víc zkušeností může předat, tím více jich může taky vstřebat zpět.

Jedním z projektů, na kterým se PELICAN podílí, je projekt Lingua+, jehož náplň a výstupy vychází z přímých potřeb poměrně naléhavé záležitosti – přistěhovalecké integrace v Evropě.

Co přesně je cílem partnerů týmu Lingua+ si můžeš přečíst přímo na stránkách projektu linguaplusproject.eu nebo na stránkách naší školy PELICAN. My Tě dnes totiž chceme vzít trošku dál než jen to teoretických zákoutí vzdělávacího projektu.

Tam, kde vládne italština. Brno, ač má skvělé jazykovky, to pro tentokrát není. My Tě chceme vzít s sebou na cesty! Připraveni k letu? Florencie volá!

Vítej ve Florencii!

Právě do tohoto krásného města totiž náš PELICAN tým z Brna vyrazil, aby se tady potkal s partnery s různých koutů Evropy na, v pořadí druhém, mezinárodním meetingu k projektu Lingua+.

A jak to, tak na těchto setkáních bývá, po každodenní práci jsme měli „za odměnu“ možnost ochutnat taky kousek hostitelského města. A ať Tě sem přivedou Tvé jazykové kurzy italštiny a potřeba procvičit jazyk nebo zkrátka jen cestovatelská zvědavost, máme pro Tebe dnes pár odstavců, které Tě přimějí letenku skutečně zabookovat. Rozhodně totiž nebudeš litovat!

Florencie, italsky Firenze, je metropolí italského Toskánska, a rozhodně taky jedním z nejromantičtějších míst, na kterém se PELICAN kdy ocitl. Už samotný vznik názvu města v sobě nese značnou dávku krásna, pochází totiž ze slova „florentina“, což znamená (a každý student navštěvující jazykové kurzy italštiny už ví) – kvetoucí.

Město je považováno za jedno z hlavních míst evropského umění. Nejen, že je kolébkou italské renesance a na své si tak přijde každý fanoušek architektury a umění, na své si přijde taky každý správný gurmán (kterým PELICAN rozhodně je), kterému slova jako dobré jídlo a kvalitní výběrová káva rozhodně nejsou cizí.

Buongiorno, Florencie!

Těžko povědět, jestli taky Dantova Božská komedie vznikala u šálku plného (nebo spíš prázdného ? ) italského espressa. Nutno však říct, že bylo toto město pro Danteho skvělou múzou, je to totiž právě jeho dílo, které mělo obrovský vliv na italskou literaturu.

A sám Dante, který se zde narodil, je považován za otce italského jazyka (tady si poznámku udělají všichni studenti navštěvující kurzy italštiny a v lekcích pak budou perlit)! Múzou bylo město taky pro další slavná jména jako je třeba Francesco Petrarca nebo Giovanni Boccaccio.

Jestli jsi tedy umělec, už teď víš, kam pro inspiraci. (Jen tak trochu doufáme, že pak nedopadneš jako Galileo, pro jehož slávu mu Italové během pohřebního obřadu uřezali části těla, aby si je mohli vystavit v muzeu!).

Hned po všech „must see“ ve Florencii se PELICAN, jako správný gurmán, vrhl na jídlo. Ochutnávat místní speciality na všech místech, která navštíví, je zkrátka jeho největší zálibou.

Chtěl taky Italům trošku srazit hřebínek, s oblibou o sobě totiž právě Italové tvrdí, že naučili zbytek Evropy správně a dobře vařit. No, ke srážení hřebínku nedošlo. Oni snad mají skutečně pravdu! Ať už to byly těstoviny, pizza nebo zmrzlina, PELICAN se olizoval až za, ehm, ušima?

Co se kávy týče, šel PELICAN s Itálii ruku v ruce. Stejně tak, jako má významné postavení káva v životě každého Itala, tak stejně významné místo má taky v životě PELICANA. Je to zkrátka „neponaučitelný kávoholik“ a ve Florencii se tak vznášel na kofeinovém obláčku. Je totiž známo, že v Itálii umí připravit špičkové kvalitní espresso snad i na benzinové pumpě.

Během debat s rodilými Italy jsme se taky dozvěděli spoustu zajímavostí z oblasti správného stolování. Jídlo je v Itálii společenskou záležitostí. A tak gurmánské rady o tom, co v Itálii při stolování ano a co ne, probereme zase příště!

Snad se Ti na výletě s námi líbilo. A teď už snad jen: Ciao!

Tvůj PELICAN

Mohlo by se vám líbit

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak si zabezpečit pasivní příjem do důchodu – tipy na získání pasivního příjmu

Pasivní příjem jsou vydělané peníze, které člověk získá bez práce. Tento způsob příjmu je cestou k finanční svobodě, a...

Už jste četli?

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek....
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje