- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiČtyři věci, které jste nejspíš nevěděli o noteboocích

Čtyři věci, které jste nejspíš nevěděli o noteboocích

-

- Komerční sdělení -aktuality

Práci i zábavu si už bez nich neumíme představit. Přitom ještě před pár desetiletími byly notebooky doslova v plenkách a dovolit si je mohla jen hrstka nejbohatších uživatelů. Pojďte se podívat na pár zajímavostí, které jste o noteboocích nejspíš nevěděli.

Notebooky mají vlastní airbagy

I přestože technicky zdatnější jedinci varují před ztrátou dat a nutností zálohování, stává se, že o nenahraditelná data v notebooku přijdeme. Častým viníkem je pád notebooku, během kterého dojde k poškrábání nebo jinému poškození pevného disku. Data v poškozené oblasti pak nelze obnovit. Notebooky ThinkPad mají přitom už téměř 15 let něco jako malý airbag, který chrání disk v případě pádu. Active Protection System hlídá polohu notebooku a pokud detekuje náhlou změnu pozice, okamžitě zastaví disk a zabrání tak jeho poškození.

Inspirace zvířecí říší

Příroda vymyslela řadu procesů nesmírně chytře a lidé se jejími výtvory inspirují odpradávna. Inženýři z týmu ThinkPad například zjistili, že díky speciálnímu peří na křídlech sovy při letu prorážejí vzduch tišeji než kterýkoli jiný pták. Design ventilátoru v noteboocích ThinkPad je proto inspirován tvarem sovího křídla – díky jedinečným vrubovaným lopatkám jde o nejtišší a nejúčinnější ventilátor v historii.

Magická červená tečka

Červená tečka z měkké gumy uprostřed klávesnice. Tak by se dal jednoduše popsat TrackPoint, dnes již legendární poznávací znamení všech notebooků ThinkPad. Neplní ale jen okrasnou funkci, toto zařízení bylo vynalezeno proto, abyste mohli pohodlně označovat a přetahovat položky, aniž by bylo potřeba přesouvat prsty příliš daleko od kláves. Přesun ruky klávesnice k myši a zpět uživateli zabere jednu a půl sekundy. Běžný uživatel přitom tenhle pohyb učiní až 200krát za den a jeho zápěstí tak urazí vzdálenost přes 40 metrů, což odpovídá délce olympijského plaveckého bazénu.

Bezpečnost dat

Dokumenty a data uložené v počítačích jsou čím dál důvěrnější a jejich odcizení se v některých firmách rovná katastrofě. Notebooky ThinkPad přinesly roku 2000 jako první integrovaný bezpečnostní čip a o čtyři roky později se k nim přidalo další prvenství. Tím bylo biometrické zabezpečení s integrovanou čtečkou otisků prstů. Ani nejsofistikovanější technologie ale nedokáže ochránit notebooky před ztrátou nebo dokonce odcizením. Na všech amerických letištích se například každý týden ztratí nebo ukradne až 12 000 notebooků, proto je lepší ten svůj nespouštět z očí.

Více informací najdete na www.totojethinkpad.cz

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

StyleMag.cz

In-In.cz

GoldBach.cz

 

 

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje