- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiVíte, jaká kořenová zelenina vám pomůže zhubnout?

Víte, jaká kořenová zelenina vám pomůže zhubnout?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Citróny a grepy jsou jasným příkladem ovoce, které se dává do spojitosti s hubnutím. Víte ale, že hubnout můžete i s poněkud méně atraktivní, zároveň však s o dost levnější kořenovou zeleninou? Na první pohled ne příliš pěkná a ne vždy tak chutná kořenová zelenina v sobě ukrývá řadu minerálů, vitamínů a dalších cenných látek, které nám pomáhají v procesu hubnutí.

S celerem k atraktivnější postavě

Když se dá celer do spojitosti s hubnutím, každého napadne celerová dieta. Tu vám však dnes nedoporučíme, proč? Protože je dokázáno, že dlouhodobě nefunguje. Nebo vy si umíte představit život jen na celerové polévce? Do hubnoucího režimu však celer můžete bez obav zařadit. Celer patří k aromatické zelenině, která bez větší námahy dochutí všechna vaše zdravá jídla a nápoje, je protizánětlivý a pomáhá vyvažovat překyselení žaludku. Celer můžete využít kompletně celý, tedy i jeho listy. Obsahuje zdraví prospěšný vitamín A, C, vitamíny skupiny B, vlákninu a další látky. Pomáhá s vylučováním tekutiny a zbavuje tělo škodlivého cholesterolu. Nejlépe vám bude chutnat v zeleninovém smoothie nápoji.

Červená řepa vám dá sílu do dalšího hubnutí

Červená řepa obsahuje křemík, železo, mangan, zinek, kyselinu listovou a další důležité látky. Červená řepa tím pádem podporuje imunitní systém, napomáhá organismu regenerovat, a proto je důležitá při léčbě i prevenci rakoviny. Dlouhodobá konzumace červené řepy má mírně projímavý účinek, upravuje zažívání a čistí střeva. Tím pádem je skvělým pomocníkem při hubnutí. Navíc vás koktejlem svých vitamínů a minerálních látek nakopne k větší aktivitě.

Mrkev je sladká a vhodná do každého smoothie drinku

Zřejmě nejatraktivnější zeleninou v dnešním textu je mrkev, která vám však v hubnutí pomůže stejně dobře jako předešlá červená řepa a celer. Víte, že více vitamínů z mrkve zužitkujete, když si mrkve napřed uvaříte? Výborná je také syrová, kdy vám u televize poslouží lépe než nezdravé bramborové lupínky. Mrkev obsahuje vitamín A, E, C, vitamíny skupiny B, dále železo, vápník, zinek a sodík.

Ke kořenové zelenině a k hubnutí budete potřebovat i odšťavňovač

Mrkve, celer a červená řepa patří k top druhům kořenové zeleniny, které vám pomohou s hubnutím. Protože se vám budou konzumovat lépe formou šťáv než v syrovém stavu, pořídit byste si měli i odšťavňovač. Pomocí něj si pak budete moci dělat zdravé a chutné šťávy, které urychlí váš boj s kily navíc.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

InternetPressMedia.cz

PRwebs.cz

Profi-články.cz

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje