Citróny a grepy jsou jasným příkladem ovoce, které se dává do spojitosti s hubnutím. Víte ale, že hubnout můžete i s poněkud méně atraktivní, zároveň však s o dost levnější kořenovou zeleninou? Na první pohled ne příliš pěkná a ne vždy tak chutná kořenová zelenina v sobě ukrývá řadu minerálů, vitamínů a dalších cenných látek, které nám pomáhají v procesu hubnutí.

S celerem k atraktivnější postavě

Když se dá celer do spojitosti s hubnutím, každého napadne celerová dieta. Tu vám však dnes nedoporučíme, proč? Protože je dokázáno, že dlouhodobě nefunguje. Nebo vy si umíte představit život jen na celerové polévce? Do hubnoucího režimu však celer můžete bez obav zařadit. Celer patří k aromatické zelenině, která bez větší námahy dochutí všechna vaše zdravá jídla a nápoje, je protizánětlivý a pomáhá vyvažovat překyselení žaludku. Celer můžete využít kompletně celý, tedy i jeho listy. Obsahuje zdraví prospěšný vitamín A, C, vitamíny skupiny B, vlákninu a další látky. Pomáhá s vylučováním tekutiny a zbavuje tělo škodlivého cholesterolu. Nejlépe vám bude chutnat v zeleninovém smoothie nápoji.

  Bystrá žena ví, že olivový olej nesmí chybět v její kuchyni

Červená řepa vám dá sílu do dalšího hubnutí

Červená řepa obsahuje křemík, železo, mangan, zinek, kyselinu listovou a další důležité látky. Červená řepa tím pádem podporuje imunitní systém, napomáhá organismu regenerovat, a proto je důležitá při léčbě i prevenci rakoviny. Dlouhodobá konzumace červené řepy má mírně projímavý účinek, upravuje zažívání a čistí střeva. Tím pádem je skvělým pomocníkem při hubnutí. Navíc vás koktejlem svých vitamínů a minerálních látek nakopne k větší aktivitě.

Mrkev je sladká a vhodná do každého smoothie drinku

Zřejmě nejatraktivnější zeleninou v dnešním textu je mrkev, která vám však v hubnutí pomůže stejně dobře jako předešlá červená řepa a celer. Víte, že více vitamínů z mrkve zužitkujete, když si mrkve napřed uvaříte? Výborná je také syrová, kdy vám u televize poslouží lépe než nezdravé bramborové lupínky. Mrkev obsahuje vitamín A, E, C, vitamíny skupiny B, dále železo, vápník, zinek a sodík.

Ke kořenové zelenině a k hubnutí budete potřebovat i odšťavňovač

Mrkve, celer a červená řepa patří k top druhům kořenové zeleniny, které vám pomohou s hubnutím. Protože se vám budou konzumovat lépe formou šťáv než v syrovém stavu, pořídit byste si měli i odšťavňovač. Pomocí něj si pak budete moci dělat zdravé a chutné šťávy, které urychlí váš boj s kily navíc.

  Svatomartinská husa – opravdu vypečená příručka na bezkonkurenční husu

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

InternetPressMedia.cz

PRwebs.cz

Profi-články.cz

Related post

Zdraví

Důležitost jídelníčku a zdravého pohybu v každém věku

Comment(0)