Jistě jste si už někde všimli lidí polepených „náplastmi“ nejrůznějších barev. Mužů, či žen v posilovně nebo při běhání venku. Ne, to není nová móda, jedná se o zdravotně prospěšné kyneziologické tejpy.

Tejpování, či chcete-li kineziologické tejpování se používá k podpoře unavených svalů, ke zmírnění bolesti ve svalech. Snižuje otoky, zvyšuje prokrvení a zlepšuje zotavení po operacích. Tejpy lze použít k prevenci nebo léčbě mnoha běžných zranění souvisejících se svaly a klouby, včetně: podvrtnutí, svalových dysbalancí, subluxací a šlach. Kyneziologické tejpy poskytují podporu a úlevu od bolesti před, během a po sportovním výkonu. Výhodou tejpování je, že zlepšuje rozsah pohybu velkých kloubů. Tejpování ramene, nebo kolene, či kyčlí tak není jenom o zvýšené péči o své tělo, podpůrné léčbě k fyzioterapii po operacích, ale také o možnosti dosáhnout lepších sportovních výsledků.

Preventivní použítí

Tejpy se používají také před velkými sportovními výkony, kde je kladen důraz na vytrvalost. Působí tak preventivně proti přetažení, svalovým křečím a otokům dolních končetin. Předchází také přílišnému hromadění kyseliny mléčné v unavených svalech. Regenerace po sportovních výkonech bude tak trvat o poznání kratší dobu, než kdybyste tejpy nepoužili.

  Změňte rituály před spaním a uděláte skvělou věc pro své zdraví!

Zvyšuje prokrvení

Díky tomu, že tejpy zlepšují prokrvení a odvod lymfatických tekutin, snižují otoky, urychlují léčbu zranění a podlitin, používají se se skvělými výsledky i po operacích pohybového aparátu. Během zranění, či operace se v podkoží hromadí krev a další tekutiny, které způsobují zánět a otok. Při příliš velkém zánětu, či zásadní operaci velkých kloubů jako jsou ramena, kolena a operace zad, trvá našemu tělu velmi dlouho odstranit přebytek lymfatické tekutiny odstranit. Tejpování tak díky lepšímu prokrvení a většímu zásobení podkoží kyslíkem urychluje hojení.

Díky použití tejpů se také budete moci dříve věnovat fyzioterapii. V oblasti fyzioterapie se používají tejpy také po manuálním odstranění svalových blokád, jako podpůrná léčba. Například při blokádě krční páteře způsobené svalovou dysbalancí a následném uvolnění fyzioterapeutem, tejpy plnohodnotně nahradí krční límec, jehož nošení vede k ochabování krčních svalů. Tejpy svaly zafixují ve správné poloze a díky zlepšenému prokrvení předchází opětovnému vzniku křečí, které by měly za následek další blok. Skvěle se tak uplatňují u léčby vadného držení těla, syndromu zmzrzlého ramene, či tenisového loktu. Například tejpování lokte má v tomto případě přímo zázračné účinky.

  Přemýšleli jste už o veganství?

Post by admin

Comment(0)