- Komerční sdělení -zeny
ZdravíZnáte benefity tejpování?

Znáte benefity tejpování?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Jistě jste si už někde všimli lidí polepených „náplastmi“ nejrůznějších barev. Mužů, či žen v posilovně nebo při běhání venku. Ne, to není nová móda, jedná se o zdravotně prospěšné kyneziologické tejpy.

Tejpování, či chcete-li kineziologické tejpování se používá k podpoře unavených svalů, ke zmírnění bolesti ve svalech. Snižuje otoky, zvyšuje prokrvení a zlepšuje zotavení po operacích. Tejpy lze použít k prevenci nebo léčbě mnoha běžných zranění souvisejících se svaly a klouby, včetně: podvrtnutí, svalových dysbalancí, subluxací a šlach. Kyneziologické tejpy poskytují podporu a úlevu od bolesti před, během a po sportovním výkonu. Výhodou tejpování je, že zlepšuje rozsah pohybu velkých kloubů. Tejpování ramene, nebo kolene, či kyčlí tak není jenom o zvýšené péči o své tělo, podpůrné léčbě k fyzioterapii po operacích, ale také o možnosti dosáhnout lepších sportovních výsledků.

Preventivní použítí

Tejpy se používají také před velkými sportovními výkony, kde je kladen důraz na vytrvalost. Působí tak preventivně proti přetažení, svalovým křečím a otokům dolních končetin. Předchází také přílišnému hromadění kyseliny mléčné v unavených svalech. Regenerace po sportovních výkonech bude tak trvat o poznání kratší dobu, než kdybyste tejpy nepoužili.

Zvyšuje prokrvení

Díky tomu, že tejpy zlepšují prokrvení a odvod lymfatických tekutin, snižují otoky, urychlují léčbu zranění a podlitin, používají se se skvělými výsledky i po operacích pohybového aparátu. Během zranění, či operace se v podkoží hromadí krev a další tekutiny, které způsobují zánět a otok. Při příliš velkém zánětu, či zásadní operaci velkých kloubů jako jsou ramena, kolena a operace zad, trvá našemu tělu velmi dlouho odstranit přebytek lymfatické tekutiny odstranit. Tejpování tak díky lepšímu prokrvení a většímu zásobení podkoží kyslíkem urychluje hojení.

Díky použití tejpů se také budete moci dříve věnovat fyzioterapii. V oblasti fyzioterapie se používají tejpy také po manuálním odstranění svalových blokád, jako podpůrná léčba. Například při blokádě krční páteře způsobené svalovou dysbalancí a následném uvolnění fyzioterapeutem, tejpy plnohodnotně nahradí krční límec, jehož nošení vede k ochabování krčních svalů. Tejpy svaly zafixují ve správné poloze a díky zlepšenému prokrvení předchází opětovnému vzniku křečí, které by měly za následek další blok. Skvěle se tak uplatňují u léčby vadného držení těla, syndromu zmzrzlého ramene, či tenisového loktu. Například tejpování lokte má v tomto případě přímo zázračné účinky.

Mohlo by se vám líbit

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...
- Komerční sdělení -zpravy

Ratanový nábytek zažívá velký návrat: proč si ho pořídit?

Ratanový nábytek se opět vrací do módy a není proto divu, že se s ním můžeme v interiérech i...

Už jste četli?

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje