- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiJak správně nastartovat metabolismus po zimě? Pomůže změna jídelníčku...

Jak správně nastartovat metabolismus po zimě? Pomůže změna jídelníčku a pohyb!

-

- Komerční sdělení -aktuality

Zima je období, kdy většina lidí pohybu a zdravé stravě moc nedá. S příchodem jara však začíná každoroční šílenství hubnutí do plavek. Mnohem lepší než honit se za rychle shozenými kilogramy je udělat něco pro své zdraví a přirozenou cestou nastartovat metabolismus. Kila půjdou dolů také, avšak mnohem lepším způsobem a bez jojo efektu.

Jídelníček je základ

Mnoho lidí dělá tu chybu, že věří zaručeným detoxům, při kterých pijete 14 dní jen ovocné šťávy nebo měsíc jíte jen „tukožroutskou polévku“. Je pravda, že opravdu zhubnete, ale za cenu toho, že tělo bude vyčerpané hladověním a při vrácení se do normálního režimu budete mít kila závratnou rychlostí zase zpátky. Pokud tedy chcete raději podpořit své zdraví a tělo tak navést na správnou cestu hubnutí, zkontrolujte svůj jídelníček. Vyškrtněte z něj veškeré sladkosti, tučné věci a bílou mouku. Všechny tyto položky nahraďte ovocem, zeleninou a zdravější alternativou. Jestliže chcete pročistit i organismus, dočasně omezte příjem masa a mléčných výrobků. Nadměrné množství živočišného tuku totiž při trávení produkuje specifické odpadní látky, které se hůře odbourávají.

Bez pohybu to nepůjde

Druhou a neméně důležitou částí je fyzická aktivita. Volit můžete podle toho, co vás baví. Jestliže chcete cvičit venku, stačí vytáhnout ze sklepa kolo, nazout brusle či si jít zaplavat. Pokud naopak preferujete fitness trénink v posilovnách, můžete vyzkoušet sálová cvičení jako je pilates, aerobic, spinning, kruhový trénink či H.E.A.T. Ti, kteří nejsou zvyklí cvičit, by to neměli přehánět, ani se zbytečně přepínat. Až budete mít lepší kondici, můžete si zvedat obtížnost či prodlužovat dobu cvičení. Po každé aktivitě se nezapomínejte odměnit odpočinkem. Energii do dalších cvičení můžete nabrat v bazénu či sauně ve wellnes zóně. Pokud budete cvičit pravidelně a dodržovat zdravý a pestrý jídelníček i po té, co vám „skončí detox“, uvidíte, že kila půjdou velmi rychle dolů a již se nevrátí.

Mohlo by se vám líbit

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především z Japonska a Korey, zapomínáme většinou na to, že za...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...

Už jste četli?

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje