- Komerční sdělení -zeny
Pro ženyVyberte nejlepší materiál pro spodní prádlo

Vyberte nejlepší materiál pro spodní prádlo

-

- Komerční sdělení -aktuality

Při nákupu spodního prádla je kromě velikosti a stylu důležitý také materiál, který má velký vliv na to, jak se v kalhotkách a podprsence cítíte. Ovlivňuje pohodlí, podporu a také životnost. Projděte si našeho průvodce materiálů pro spodní prádlo. 

Přírodní nebo syntetické materiály kalhotek a podprsenky? 

Obecně platí, že i když nemáte citlivou pokožku, přírodní materiály jsou lepší volbou než syntetika. Jsou pohodlnější, prodyšné a zdravé pro pokožku. A na rozdíl od syntetických vláken jsou také ekologičtější volbou.  

Ne všechna syntetická vlákna jsou uměle vyrobená. Existují také materiály, které jsou regenerované z přírodních zdrojů – patří mezi ně viskóza nebo modal. Na druhou stranu jsou syntetická vlákna založená pouze na uměle vyrobených organických polymerech. Z nich se při výrobě spodního prádla nejvíce využívá polyester, elastan a polyamid

Existují také směsi syntetických a přírodních tkanin, které mají podobné vlastnosti jako přírodní vlákna. Všechna textilní vlákna mají své výhody a nevýhody a neexistuje jeden materiál, který by byl nejlepší pro všechny. Například podprsenka se často skládá z několika různých typů materiálů, protože různé části podprsenky mají různé funkce. Ale vezměme to postupně. 

Bavlněné kalhotky 

Bavlna je nejrozšířenější přírodní vlákno a zároveň i skvělá volba pro spodní prádlo. Dovolí pokožce dýchat, nepřehřívá ji a neváže na sebe tolik pachů jako syntetické materiály. Bavlna je odolná, snadno se udržuje, barví, má dlouhou životnost a nevyžaduje extra péči. Není divu, že je nejpoužívanějším a nejoblíbenějším materiálem. 

Jelikož většina z vás má pravděpodobně zkušenosti právě s bavlněným prádlem, ostatní materiály s ní srovnáme. 

Kalhotky z hedvábí 

Další oblíbeným přírodním materiálem je hedvábí, které je živočišného původu. Hedvábné kalhotky a podprsenky jsou pohodlné, jemné, prodyšné a pohlcují vlhkost. Zároveň jsou i odolné – při správné péči vydrží prádlo z hedvábí dlouhá léta, aniž by ztratilo svůj tvar nebo barvu. Nemají ale rády nešetrné zacházení. Hedvábí má svou pověst luxusního materiálu pro výrobu oblečení už historicky zakořeněnou, takže je jeho kvalita vyvážena vyšší cenovkou, než jakou najdete u bavlněného spodního prádla. 

Lněné kalhotky 

Len běžně v sekci spodního prádla nenajdete, což je škoda. Je lehčí a prodyšnější než bavlna, zároveň je pevnější a odolnější. Je ale také mnohem méně pružný a při nesprávné péči se dokáže srazit. Saje vlhkost a nepřehřívá pokožku. Dokáže také mírně chladit v teplém počasí a naopak zahřát, když je zima. Pokud najdete mezi spodním prádlem kalhotky nebo podprsenky ze lnu či s jeho příměsí, určitě je vyzkoušejte. 

Bambusové kalhotky 

Bambusové kalhotky a podprsenky mají podobné vlastnosti jako ty ze lnu. Jsou jemné, prodyšné a dokáži v menším měřítku regulovat teplotu. Existuje ale ještě vícero důvodů, proč jsou tolik oblíbené. Jsou antibakteriální a hypoalergenní, takže jsou ideální pro ženy s citlivou pokožkou nebo trpící ekzémem. Jakožto rychle rostoucí dřevina, která nepotřebuje zvláštní péči, je bambus navíc skvělou ekologickou variantou. 

Vlněné spodní prádlo 

Vlna se využívá nejčastěji při sportovních aktivitách, protože je hřejivá a dokáže absorbovat vlhkost o 30 % své hmotnosti, aniž by byla na dotek vlhká. Ale není příliš často využívaná, protože je péče o vlnu složitější než u dalších materiálů. 

Spodní prádlo z polyesteru 

Nejběžnějším syntetickým vláknem, který se využívá při výrobě spodního prádla, je polyester. Je odolný vůči teplu, změnám stálosti barev, rychle schne, nemačká se a nesráží se tolik jako bavlněná vlákna. Je také pružnější a odolnější, proto se často používá ve funkčním oblečení a sportovních podprsenkách. Polyester také nedrží vlhkost – sice ji dokáže odvést od těla, ale neabsorbuje ji, takže vydrží dlouho suché. 

Polyamidové spodní prádlo 

Dalším oblíbeným syntetickým vláknem používaným ve spodním prádle je polyamid. Je jedním z nejpevnějších ze všech textilních vláken, a to i za mokra, a je mnohem pružnější než přírodní vlákna. Snadno se udržuje, málokdy se mačká a na rozdíl od polyesteru a bavlny nežmolkuje. Je měkký na dotek, prodyšný a dobře odolává vlhkosti a mastné kůži. Je odolnější vůči vlhkosti než polyester, ale déle schne. 

Prádlo z elastanu 

Elastan je polymerní vlákno, které se používá v materiálech vyžadujících trvalou pružnost a neztrácejících tvar při opotřebení. Je běžné, že se malé množství elastanu přimíchává do látek, které přiléhají k tělu, ale přesto musí být pohodlné, například do zadní části podprsenky. 

Kombinace materiálů 

Míchání různých textilních vláken v jednom materiálu má mnoho výhod. Například smícháním polyesterových vláken s bavlnou vzniká výsledný materiál, který má lepší pružnost, lépe drží tvar a barvu a méně se sráží než materiál, který je stoprocentně bavlněný. Je také méně náchylný ke žmolkování než čistý polyester.  

Jaký materiál je nejlepší? 

Pouze vy víte, který materiál je pro vaše potřeby nejvhodnější. Nejlepší rada, kterou vám můžeme dát, je nespokojit se s nekvalitním spodním prádlem. Vyberte si spodní prádlo od nejkvalitnějších dodavatelů v oboru, kteří se snaží splnit všechna přání a potřeby, které byste mohla mít. 

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje