Život se nás na nic neptá, a proto se můžeme octnout ze dne na den v situaci „hledám práci“. Netřeba hned propadat zoufalství, to vám stejně nepomůže. Namísto toho udělejte vše, co je ve vašich silách a možnostech. Minimálně jednou za život se to stane snad každému z nás, takže se postavte výzvě.

Nedejte se zastrašit neúspěchem

Hledám práci vyžaduje obrnit se trpělivostí, málokomu se poštěstí u prvního pohovoru. Období hledání může být kratší i delší. Z velké části to máme ve svých rukou! Několik pohovorů bez zdárného výsledku nemusí ještě vůbec nic znamenat. Uchazečů je na jedno místo hodně a i když máte možná patřičné kvality, byl zkrátka někdo ještě trochu lepší před vámi.

Hledám práci

Hledám práci

Pozor na životopis

Období „Hledám práci“ někdy nebere konce a na vině může být třeba i špatně napsaný životopis. Někdy je příliš dlouhý, jindy jsou v něm pravopisné chyby nebo neobsahuje relevantní informace. Při přikládání fotografie zapomeňte na fotky z dovolené a podobné, nechte se profesionálně vyfotografovat přímo za tímto účelem. Nechte si ohledně životopisu poradit, pokud něco nevíte. Své šance můžete navýšit registrací u personální agentury Žirafa.cz, která je zdarma, a která se vám rovněž pokusí nějakou vhodnou pracovní pozici najít.

  Personální agentura Žirafa.cz – partner při hledání zaměstnání

Cesta na pohovor

Před cestou na pohovor mějte v některých věcech jasno, abyste nepůsobili nejistě nebo zmateně. Prostudujte si informace o firmě a pracovní pozici, o kterou se ucházíte, mějte představu po požadovaném platu, náplni práce, stůjte si za svými kvalitami a připravte se, že mohou přijít i záludné otázky. Záležet si dejte na svém zevnějšku, buďte upravení a vhodně oblečeni.

Podnikněte co nejvíce kroků naráz

Pokud se vám delší dobu vhodnou práci nedaří najít, je možná na čase doplnit vzdělání, zkusit nějakou rekvalifikaci, trochu ustoupit ze svých nároků nebo výše platu, nebránit se možnému přestěhování nebo pozměnění životního rytmu. Prohlásit „Hledám práci“ je teprve začátek dlouhé cesty, proto se nebojte zeptat ani svých známých, věnovat tomu úsilí a čas stejně, jako byste docházeli do zaměstnání, a kromě hledání na internetu, vývěsce Úřadu práce nebo přes personální agenturu rozeslat svůj životopis firmám na vlastní pěst. Odvážnému přece štěstí přeje.

 

 

Related post

Služby

Personalistka.cz ví, které práce teď frčí!

Služby

Personální agentura Žirafa.cz – partner při hledání zaměstnání

Služby

Strašák jménem – Úřad práce

Comment(0)