- Komerční sdělení -zeny
BydleníKočka přestala používat záchod – co s tím?

Kočka přestala používat záchod – co s tím?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Nečistotnost je jedním z nejčastějších a zároveň nejnepříjemnějších problémů, se kterými se majitelé koček potýkají. Rozhodla se i vaše kočka, že bude potřebu vykonávat jinde než na toaletě? Co se za tím skrývá? A jak to řešit?

Nepříjemná překvapení

Kočky jsou od přírody velmi čistotné a v ideálních podmínkách vždy upřednostní záchod naplněný stelivem. Pokud však nacházíte výkaly či moč na zcela jiných místech, je to znamení, že s kočkou není něco v pořádku. Nečistotností se vám totiž kočka snaží říct, že se něco děje nebo že jí něco vadí.

Pokud je kočičí toaleta čistá a jiný zjevný důvod nelze nalézt, první kroky by měly vést na veterinární kliniku. Je možné, že je kočka nachlazená, má problém s ledvinami či ji trápí jiný neduh. Pokud totiž kočku močení bolí, je možné že si bolest spojila se záchodem, a teď se bojí jej používat.

Jestliže veterinář vyloučil jakékoliv zdravotní potíže, je třeba příčinu hledat ve vaší domácnosti.

Kočky nesnáší změny

Zkuste zapřemýšlet, zda u vás doma něco nezměnilo. Může to být i naprostá banalita, avšak kočka ji může vnímat negativně. Kočky totiž mají velmi křehkou psychiku a některé změny velmi těžce nesou. Změnili jste stelivo? Přesunuli jste záchod? Nepřibyl k vám domů někdo nový? Nejste stále doma?

Než se celá situace vyřeší, zkuste podniknout kroky k tomu, aby vaší kočce bylo doma lépe a příjemněji. Pro dobré duševní zdraví je velmi vhodné kočku zklidňovat bylinkami pro kočky, feromonovými spreji či Bachovými esencemi. Kočce se více věnujte – hlaďte ji, mluvte na ni, kupte hračky pro kočky a hrajte si s ní. Je možné, že se třeba cítí doma osamělá.

Dopřejte kočce kvalitní stravu, která je tou nejlepší prevencí proti mnoha onemocněním trávící a vylučovací soustavy. S krmivem Applaws či Taste oftheWild nemůžete šlápnout vedle.

Co je však důležité, kočku nikdy fyzicky netrestejte. Naopak, vždy když vykoná potřebu do záchodu, ji pochvalte a odměňte pamlskem.

Mohlo by se vám líbit

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především z Japonska a Korey, zapomínáme většinou na to, že za...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...

Už jste četli?

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje