Rozhlížíte se po svém hnízdečku a stále máte pocit, že mu k dokonalosti něco schází? Máte pravdu! Každý interiér by se měl chlubit i vhodným kobercem. K tomu, abyste si pořídili moderní koberce, přitom dnes rozhodně nepotřebujete Aladinovu lampu! Stačí jen chvilka hledání na internetu a můžete se pyšnit originálním kouskem, který vám bude každý závidět.

koberce

Výběr koberce

Ptáte se, proč byste měli do nákupu koberce investovat? Především obliba kusových koberců v posledních letech stoupá, když jsou chápány jako vhodné doplnění interiéru s podlahou. Vhodně vybraný koberec vypovídá mnoho o svém majiteli a má schopnost zapůsobit na vaše okolí. Pamatujte na to, že ještě před nákupem koberce byste si měli důkladně rozmyslet, kde bude používán.

Tomu by měl být přizpůsoben materiál, z něhož bude koberec vyroben. Moderní kusové koberce bývají zhotoveny z přírodních materiálů a barviv, přičemž jedny z nekvalitnějších seženete na www.buchara.cz. Zde je možné zakoupit Chubi modern koberce, Gabbeh koberce, top designové koberce, nepálské koberce i kožené koberce. Při výběru koberce se nenechte ošidit! U některých prodejců se setkáte s tím, že se vám budou snažit vnutit místo kvalitnějších koberců z Íránu jejich nápodoby z Indie nebo Pákistánu. Svůj omyl přitom poznáte poměrně záhy, protože takové koberce hned zpočátku pelichají. Kvalitě koberce by proto měla vždy odpovídat také jeho cena! Je pochopitelné, že moderní koberce z umělých vláken jsou levnější než ty, které jsou zhotoveny z přírodních materiálů.

  Jedinečné řešení pro ty, kteří milují skutečný minimalismus

Orientální koberce do běžné čistírny nepatří!

Koberce z umělých vláken se hodí do takového prostředí, kde se předpokládá jejich větší zatížení. Rodiče je proto často pořizují svým potomkům do dětského pokoje, rovněž obývací pokoj je pro ně ideálním místem. Jestliže si naopak pořídíte orientální koberec, nikdy jej nedávejte do běžné čistírny koberců! Chemie dokáže divy a vám by místo chlouby, kterou budete omračovat návštěvy, zůstaly jen oči pro pláč.

Comment(0)