Plavková sezóna se blíží. Už zas? Ještě jste nestačili pořádně porušit novoroční předsevzetí. Takže jdeme hubnout. To znamená, že do cukrárny máte doživotně vstup zakázán a máslovému krému a čokoládě se budete muset vyhýbat víc než osobám s chřipkou. Nebo ne? Hubnutí vás rozhodně neodsuzuje k doživotní askezi.

Zdravé mlsání

Zdravé mlsání

Takže si ten cukr prostě dáte. A budete u toho tiše doufat, že předpovědi meteorologů o tropickém létě se nesplní, abyste nemuseli do těch plavek. A pro jistotu si rezervujete dovolenou na Aljašce místo v tropech. A všem budete už od března statečně tvrdit, že jste se tam vždycky chtěli podívat. Tak takhle taky ne.

Zdravé mlsání rozhodně není při hubnutí zapovězeno. Jen musíte vědět, jak na to. I tyto potraviny mohou být zdravé. Tukům byste rozhodně neměli dát vale. Jsou pro vás naprosto nezbytné. Jejich základní složkou jsou mastné kyseliny. Ty mohou být nasycené nebo nenasycené. Pro naše tělo jsou vhodné především kyseliny nenasycené. (Transmastné byste ale také měli omezit.) Ty nasycené nepříznivě ovlivňují hladinu cholesterolu a také neprospívají vašemu srdci i cévám. Měli byste se jim proto vyhýbat. Jsou ale často skryté. Jak je poznáte? Jejich bohatým zdrojem jsou právě populární sladkosti jako sušenky.

Hubnutí

Hubnutí

Co si raději na svačinu dát arašídové máslo? Oříšky jsou významným zdrojem právě prospěšných tuků. A zoufat nemusejí ani beznadějní čokoholici. Pro ně jsou přichystány třeba celozrnné žitné kakaové sušenky. Jsou ideálním adeptem na zahnání touhy po něčem na zub. Proteinové tyčinky už dávno nepatří jen do arzenálu nadšenců, kteří mají druhý domov v posilovně. Zachrání vás i v nouzové situaci od porušení vašich hubnoucích zásad. Pro případ, že nemáte zrovna čas si obstarat něco k jídlu, případně není po ruce nic vhodného, můžete mít tyčinku stále u sebe. Spolehlivě zastoupí svačinu. A pokud by vás tyčinky neokouzlily, alternativou jsou proteinové sušenky

  Jak zatočit s kruhy pod očima

 

Related post

Zdraví

Jak zhubnout na trampolíně?

Zdraví

Jóga – relaxace pro tělo i duši

Zdraví

Poznejte výhody veganství

Comment(0)