Ukončení střední školy je pro Vaše dítě obrovským životním milníkem. Končí pro něj další fáze života, která už se nevrátí a tak se patří jej nějak odměnit. Ale pozor. Neodměnují se pouze jedničkáři. Musíte brát v potaz to, že Vaše dítě 4 roky makalo, dřelo na sobě a i když nedejbože na první pokus maturitu nedá, stále tu musíte být vy, kdo jej podpoří, podrží, nemít mu to za zlé. Vždy, když mu chcete něco vytknout, musíte s rozumem. Představte si, jak by bylo Vám v situaci, kdy osoba, která je tu od toho, aby Vás podpořila, by na Vás křičela, jak šíleně neschopní jste?

Maturita

Maturita

Odměnu by mělo dostat každé dítě, v tomto věku již dospělá žena a muž. Ale co jim dát? Nikdy nekoukejte na to, co dali jiní rodiče svým dětem. Tohle pro Vás není vůbec užitečná informace, jelikož každé dítě má rádo něco jiného, každá rodina si může dovolit něco jiného.

Odměna za maturitu

V prvé řadě ale určitě musíte začít tím, že na jejich konečný den, den, kdy dostanou maturitní vysvědčení, budete mít volno. Uděláte si na ně čas, zajdete na společný, rodinný oběd. I když se to na první pohled nemusí zdát, dítě to zahřeje u srdíčka.
Další krok už je však ale úplně na Vás. Vy musíte vědět, co má Vaše dítě rádo, co potřebuje. Zároveň však neslibujete, nekupujte něco, na co nemáte. Slibovat hory doly a pak dítěti dát tabulku čokolády není fér. Pokud Vaše dítě rádo cestuje, chce se někam podívat, zkuste se podívat po nějakých zájezdech, případně mu kupte letenku tam, kam se chce jet podívat, o čem sní. Pokud plánuje Váš syn či dcera dále studovat, určitě se jim může hodit nějaký notebook, na který jim můžete přispět. Dárků je opravdu plno, hlavně musíte vybírat správně. Dát notebook dítěti, které velmi rádo cestuje nepatří mezi ty nejšťastnější nápady.

  Barvy na vlasy existují již tisíce let! Jak si barvily vlasy ženy v historii?
Comment(0)