- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiÚpravu hmotnosti může bojkotovat stres

Úpravu hmotnosti může bojkotovat stres

-

- Komerční sdělení -aktuality

Stres bývá velmi častou příčinou nadváhy, aniž by si toho lidé byli vědomí. V poradnách výživových poradců se tento jev řeší poměrně často. Člověk snažící se zhubnout tvrdí, že jí zdravě a myslí si, že i správně. Přesto nehubne a ručička na váze ne a ne jít dolů. Mnohdy je to začarovaný kruh, který může trvat dlouhou dobu a člověka přejde chuť i motivace. Při úpravě hmotnosti hraje podstatnou roli nejen fyzické, ale i psychické zdraví člověka.

Úpravu hmotnosti nastartujte trpělivostí a klidem

Stres je příčinou zhruba 60% různého lidského onemocnění. Aby to nebylo tak jednoduché, dělíme stres na enormně negativní, mentální, emocionální a fyzické důsledky. Fyzická či psychická zátěž, nebezpečí, napětí a pocity ohrožení jsou soubor projevů, kterými organismus reaguje na mimořádné podmínky. Ve větší či menší míře se začnou vylučovat stresové hormony, především kortizol. Ten potlačí fyziologické procesy, které jsou v tomto okamžiku pro tělo nedůležité, jako je trávení a hubnutí. Naopak se aktivují procesy, které jsou důležité pro přežití: krevní tlak, srdeční akce, dýchání. Každý výživový poradce vám řekne, že pokud chcete nastartovat změnu a upravit hmotnost, musíte být trpěliví a klidní.

Stres a nadváha – jak spolu souvisí?

Kortizol se mimo jiné stará o doplnění energie pro tělo, jeho vlivem tedy dochází k nastartování procesu tvorby a ukládání zásobních látek. To vede až ke zvýšené hladině krevního cukru a ukládání do tukové tkáně i ke stimulaci pocitu chuti a hladu. Možná už jste někdy zažili, že vám někdo známý doporučil zaručeně nejlepší dietu, ale na vás prostě nezabírá. Důvod, proč na každého platí jiné metody je prostý – každý máme rozdílný metabolismus. Diety by fungovaly bez problémů, kdybychom neřešili jednak své hubnutí, problémy doma, v práci a jiné nepříjemnosti. Faktorů, které působí na naši psychiku je nepřeberné množství. Trpělivost, pečlivost, pravidelnost, duševní pohoda a výživové poradenství Praha je přesně to, co vám pomůže odhalit vaše dosavadní neúspěchy ve snaze o redukci váhy.

Úprava hmotnosti

www.zdravi-stihli.cz

 

 

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje