Stres bývá velmi častou příčinou nadváhy, aniž by si toho lidé byli vědomí. V poradnách výživových poradců se tento jev řeší poměrně často. Člověk snažící se zhubnout tvrdí, že jí zdravě a myslí si, že i správně. Přesto nehubne a ručička na váze ne a ne jít dolů. Mnohdy je to začarovaný kruh, který může trvat dlouhou dobu a člověka přejde chuť i motivace. Při úpravě hmotnosti hraje podstatnou roli nejen fyzické, ale i psychické zdraví člověka.

Úpravu hmotnosti nastartujte trpělivostí a klidem

Stres je příčinou zhruba 60% různého lidského onemocnění. Aby to nebylo tak jednoduché, dělíme stres na enormně negativní, mentální, emocionální a fyzické důsledky. Fyzická či psychická zátěž, nebezpečí, napětí a pocity ohrožení jsou soubor projevů, kterými organismus reaguje na mimořádné podmínky. Ve větší či menší míře se začnou vylučovat stresové hormony, především kortizol. Ten potlačí fyziologické procesy, které jsou v tomto okamžiku pro tělo nedůležité, jako je trávení a hubnutí. Naopak se aktivují procesy, které jsou důležité pro přežití: krevní tlak, srdeční akce, dýchání. Každý výživový poradce vám řekne, že pokud chcete nastartovat změnu a upravit hmotnost, musíte být trpěliví a klidní.

  Psycholog Praha - Představa definitivního řešení v životě i v terapii

Stres a nadváha – jak spolu souvisí?

Kortizol se mimo jiné stará o doplnění energie pro tělo, jeho vlivem tedy dochází k nastartování procesu tvorby a ukládání zásobních látek. To vede až ke zvýšené hladině krevního cukru a ukládání do tukové tkáně i ke stimulaci pocitu chuti a hladu. Možná už jste někdy zažili, že vám někdo známý doporučil zaručeně nejlepší dietu, ale na vás prostě nezabírá. Důvod, proč na každého platí jiné metody je prostý – každý máme rozdílný metabolismus. Diety by fungovaly bez problémů, kdybychom neřešili jednak své hubnutí, problémy doma, v práci a jiné nepříjemnosti. Faktorů, které působí na naši psychiku je nepřeberné množství. Trpělivost, pečlivost, pravidelnost, duševní pohoda a výživové poradenství Praha je přesně to, co vám pomůže odhalit vaše dosavadní neúspěchy ve snaze o redukci váhy.

Úprava hmotnosti

www.zdravi-stihli.cz

 

 

Related post

Bydlení

Interiérové dveře jsou bránou do duše vaší domácnosti

Zdraví

Trápí vás velký či křivý nos? Pomůže líčení nebo plastika

Zprávy

AktualityCZ Magazín pro každodenní inspiraci

Comment(0)