O tom, že obezita ohrožuje nejen naše zdraví, ale i život bylo napsáno mnoho. Úprava hmotnosti je prioritou pro každého, komu není lhostejné jeho zdraví. Když letem světem prolítneme nejčastější příčiny pochroumaného zdraví díky obezity, máme výčet dalších nepříjemných doprovodů. V pozadí obezity stojí zvýšený cholesterol, z čehož pramení i riziko aterosklerózy a ischemické choroby srdeční. Dále je to vysoký krevní tlak a dýchací potíže. To vše ohrožuje člověka na životě.

Mezi další potíže, které nejsou moc příjemné, patří kožní problémy, problémy se svaly, klouby, držením těla, neplodnost a deprese. To je pouze stručný výčet možných komplikací. Ale i tato stručnost určitě stojí za tu námahu oslovit výživového poradce. Zvlášť pokud jste žena a nemáte ještě děti.

Úpravu hmotnosti před početím proberte s výživovým poradcem

Požehnaný stav patří mezi nejkrásnější období života ženy. Jestliže dojde k početí v období, kdy je žena plně zdravá, probíhá těhotenství bez výraznějších potíží. Avšak má-li žena zdravotní problémy před početím, bývá těhotenství komplikovanější včetně samotného porodu. Jestliže přemýšlíte o těhotenství, neváhejte oslovit výživové poradenství Praha. Pro bezproblémové početí a průběh těhotenství je důležitá i optimální tělesná hmotnost a příjem vyvážené stravy.

  KDYŽ NESTŮNĚ JEN TĚLO, ALE I DUŠE

Věk prvorodiček se zvyšuje a výživové poradenství je vám pomocníkem

V minulosti bylo zcela běžné, že prvorodičky měly zhruba kolem 20 let. V této fázi života je člověk většinou v dobré fyzické kondici a nejsou znát důsledky nevhodného životního stylu. V dnešní době se tato hranice výrazně posunula. Problém nastává, pokud žena kouří, stravuje se nezdravě a těhotenství posunuje na dobu neurčitou. Jestliže taková žena cvičí, žije zdravě, problém by neměl nastat. Ten nastává v okamžiku, kdy žena rezignuje na fyzické a psychické zdraví. Nedávno proběhl výzkum, kdy lékaři zjistili, že například potíže astmatiček vyšší tělesné hmotnosti během těhotenství jsou s největší pravděpodobností vyvolány nadměrným kupením tuku v těle než vlastním astmatem. Chcete-li otěhotnět a užít si toto nejkrásnější období zaměřte se na výživové poradenství, kde nejenže zásobíte tělo vitamíny, minerály, vlákninou, stopovými prvky, ale zredukujete svou váhu.

Výživové poradenství

www.zdravi-stihli.cz

 

Related post

Celebrity

Líčení a brýle – jde to dohromady?

Bydlení

Interiérové dveře jsou bránou do duše vaší domácnosti

Poradna

Výživový poradce vám pomůže s hubnutím i změnou životního stylu

Comment(0)