Čistírna odpadních vod, neboli také ve zkratce ČOV, je velmi důležitou součástí k čištění biologicko-mechanických komunálních odpadních vod. Čistička odpadních vod velmi dobře umožňuje nahradit jímku či septik. Nejčastěji se čističky odpadních vod využívají k čištění splaškových vod ze všech rodinných domů, chat či penzionů. K rodinnému domu se však doporučuje zakoupení domácí čističky vody, která má jednu hlavní přednost a tou jsou zejména skutečně minimální provozní náklady a také rychlá návratnost investic.

Kde bude čistička odpadních vod sloužit?

V prvé řadě je třeba si uvědomit, kde pro který objekt budete čističku odpadních vod využívat. Pokud vám totiž nebude stačit domácí čistička odpadních vod, budete muset kontaktovat firmu, která se zabývá čištěním odpadních vod a která vám v případě potřeby poradí, pro jaký způsob čištění se rozhodnout. Je třeba si zejména uvědomit nejen, kde bude čistička používána nýbrž i jak často se bude využívat. Je totiž razantní rozdíl mezi tím, zda bude čistička použita k ubytovacímu zařízení, tedy například pensionu či k rodinnému domu, popřípadě k jinému rekreačnímu objektu, tedy k chatě a podobně. Potřebná kapacita čističky odpadních vod se totiž bude vždy razantně měnit v závislosti na objektu, ve kterém se nachází.

  Sázejte v oblékání na originalitu a vtip

Jak zjistit potřebnou kapacitu ČOV?

Jak vybrat ČOV už takřka víme, co ale nevíme je, jakou kapacitu by ČOV měla ve skutečnosti mít. Kapacita čističky odpadních vod se vždy řídí počtem osob, které vzejdou na jednu čističku anebo také počtem EO, v překladu ekvivalentních osob. Je totiž prokázáno, že v průměru se vyprodukuje denně až neuvěřitelných 150 litrů veškerých odpadních vod. Do odpadních vod totiž teče jak voda z mytí nádobí, voda z pračky či voda po jakémkoliv sprchování. Na základě tohoto ekvivalentu lidé dávají přednost u penzionů či rodinných domů právě domovním čističkám.

Post by admin

Comment(0)