Kontejnery určené pro odložení nepotřebného textilu se v posledních letech vyrojily ve větších městech doslova jako houby po dešti. Jsou provozovány různými společnostmi, mezi které se řadí i POTEX s.r.o. A právě POTEX se rozhodl dělat věci „tak trochu jinak.“

O tom, že vaše obnošené oblečení může pomoci potřebným, jste už nejspíš slyšeli. A právě proto spolupracuje POTEX s mnoha neziskovými organizacemi, kterým připravují balíčky doslova na míru. Zatímco v zimě jde zejména o teplé a vrstvitelné kousky, v dalším měsíci může být recyklace oděvů zaměřena na lůžkoviny nebo oblečení určené pro nejmenší děti.

Oblečení z kontejnerů je využito do posledního gramu

Nezáleží na tom, jestli máte doma nenošené plesové šaty, sváteční oblečení po předškolákovi, manželova trička nebo spodní prádlo a ponožka. Stále nositelné kousky samozřejmě putují přímo k rukám nových potřebných majitelů, využijí je osoby bez domova i matky s dětmi z azylových center.

Staré deky a další vhodné textilie pak putují do zvířecích útulků a ze zbytků, které se nevejdou ani do jedné kategorie, lze vyrobit ještě množství užitečných věcí, například výplně do slamníků, hadry na úklid ale i ekologický papír.

Důležité je také ekologické hledisko

I když je pomoc potřebným důležitým bodem programu společnosti POTEX s.r.o., nelze opomíjet ani ostatní aspekty této záslužné činnosti. Jde zejména o šetrný přístup k životnímu prostředí, kdy nezatěžujeme životní prostředí tím, že oblečení vyhodíme na skládku, kde se velmi pomalu nebo v horším případě vůbec, rozkládá.

Oranžové kontejnery od POTEXu najdete aktuálně po celé Praze a více se o osudu použitého textilu dozvíte na stránkách www.recyklujemetextil.cz. Udělejte si doma místo a odneste do nich nevyužívané oblečení ještě dnes!

  Jak a podle čeho vybrat vhodnou půjčku?

Post by admin

Comment(0)